Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Vidusskolēni sāk ar angļu valodu

Ģirts Pommers
Šodien vidējo izglītības iestāžu skolēniem – Jelgavā kopumā 450 vidusskolēniem – sākās eksāmenu kārtošanas maratons. Pirmais ir angļu valodas eksāmens, bet vēl šonedēļ tiks kārtoti arī krievu un vācu valodas eksāmeni. «Es esmu pārliecināts par savām angļu valodas zināšanām, vēlos iegūt otru augstāko novērtējumu – B2 līmeni. Vēlos studēt biznesa menedžmentu, tādēļ šis eksāmens man ir ļoti svarīgs,» tā Jelgavas Valsts ģimnāzijas vidusskolnieks Tomass Timermanis, kurš, atšķirībā no citiem skolēniem, bija pārliecināts par savām svešvalodas zināšanām.

Pirms eksāmena Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12.m klases audzinātāja Biruta Turlava saviem audzēkņiem palūdza nodot mobilos telefonus un citus valodas pārbaudei nevajadzīgus priekšmetus. «Mani skolēni jau pie šādas procedūras ir pieraduši, tādēļ ir atsaucīgi. Mobilo telefonu eksāmenos nevar izmantot, tas tikai traucē. Par savu skolēnu angļu valodas zināšanām esmu pārliecināta,» tā skolotāja.

«Nav vēl īsti tādas sajūtas, ka būtu sākušies eksāmeni. Angļu valodu zinu viduvēji, gribētos labākas zināšanas. Informāciju uztveru un saprotu, bet problēmas ir ar savu domu paušanu,» stāsta vidusskolniece Linda Mitkeviča, kura ir viena no Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēniem, kas papildus angļu valodas eksāmenam kārtos arī krievu valodu.

Kā portālu www.jelgavasvestnesis.lv informē Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece izglītības darbā Alda Spirģe, no 80 vidusskolēniem šādu izvēli izdarījuši 17, bet no tiem trīs skolēni ir tādi, kas krievu valodu kārtos kā vienīgo svešvalodas eksāmenu. Viņa skaidro, ka pēdējos gados krietni populārāki ir eksakto zinātņu – matemātikas, ķīmijas un fizikas – eksāmeni.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Anonimais Nazi attēls

Vidusskolēni - puiši un meitenes; vidusskolnieki - puiši

Pievienot komentāru

Saistītie raksti