Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no R-ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Vidusskolas absolventi saņēmuši centralizēto eksāmenu sertifikātus

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas skolu absolventi saņēmuši centralizēto eksāmenu sertifikātus. Detalizētu datu apkopojumu un analīzi par rezultātiem pilsētā kopumā Izglītības pārvalde sola vasaras otrajā pusē, taču «Jelgavas Vēstneša» uzrunātie skolu pārstāvji atzīst, ka rezultāti ir labi, turklāt atsevišķos priekšmetos Jelgavas jauniešu zināšanas novērtētas virs 90 procentiem. Vislabāk veicies angļu valodā.

Jelgavas Izglītības pārvaldē informē, ka 12. klases eksāmenus mūsu pilsētā šogad kārtoja 781 vidusskolēns. Diemžēl astoņi divpadsmitie matemātikas eksāmenā nav sasnieguši piecu procentu robežu, līdz ar to viņi eksāmenu nav nokārtojuši un nesaņem vidusskolas beigšanas dokumentu. Viņiem eksāmens būs jākārto atkārtoti nākamgad.

Izglītības iestādēs norāda, ka detalizēta centralizēto eksāmenu rezultātu analīze tiks veikta augustā, taču jau šobrīd Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse vērtē, ka skolā rezultāti kopumā ir par 1,1 procentu augstāki nekā pagājušajā gadā. «Spīdolā eksāmenus kārtoja 69 absolventi deviņos mācību priekšmetos,» stāsta direktore, piebilstot, ka īpašu uzslavu pelnījis Mārtiņš Robežnieks, kurš nokārtojis septiņus eksāmenus, uzrādot ļoti labus rezultātus, piemēram, matemātikā viņa zināšanas novērtētas ar 93 procentiem, kas ir augstākais rezultāts skolā. Tikpat procentu saņēmusi viņa skolas biedre Silvija Mītniece. «Īpaši priecīgas ir latviešu valodas skolotājas, jo šajā priekšmetā vidējais rādītājs ir 71 procents, kas ir augstākais pēdējos divos gados. Iepriekš mums bija 67 procenti. Visizcilāk, saņemot 93 procentus, eksāmenu nokārtoja Jānis Ēriks Grūtups un Elīna Marcinkeviča,» tā I.Vilkārse, piebilstot, ka arī vēstures eksāmenā apliecinātas labas zināšanas – vidējais rādītājs ir 76 procenti, bet augstākais rezultāts ir Didzim Ruicēnam – 91 procents. Angļu valodā 84,1 procents Spīdolas ģimnāzijas absolventu saņēmuši vērtējumu virs 70 procentiem, no tiem 61 procenta vidusskolēnu zināšanas novērtētas ar vairāk nekā 80 procentiem. «Lepojamies ar Kārli Misunu, Margaritu Anškinu un Emīliju Buku, kas pārsnieguši 95 procentu robežu,» papildina I.Vilkārse. Jāpiebilst, ka M.Anškina bija vienīgā 12. klases absolvente Jelgavā, kura kārtoja arī eksāmenu vācu valodā, saņemot 88 procentus.

Eksāmenu kopējais vērtējums uzlabojies arī Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece norāda, ka labākie rezultāti ir angļu valodā (vidējais rādītājs – 78,06 procenti), krievu valodā (75,73 procenti) un ķīmijā (73,74 procenti). «Ja salīdzinām ar iepriekšējo gadu, izaugsmi redzam arī matemātikā, latviešu valodā, bioloģijā un Latvijas un pasaules vēsturē. Detalizētu analīzi gan veiksim augustā, kad arī varēsim izdarīt precīzākus secinājumus,» tā I.Bandeniece.

Ar rezultātiem apmierināti ir arī Jelgavas 4. vidusskolā, norādot, ka pēc ažiotāžas saistībā ar matemātikas eksāmenu gatavojušies sliktākam iznākumam, taču rezultāti būtiski neatšķiroties no iepriekšējā gada. «Galvenais, ka matemātikas eksāmenu nokārtoja visi, un skolotāji atzina: kā jaunieši mācījās, tā nokārtoja. Trīs mūsu skolēniem projekta gaitā nodrošinājām papildstundas matemātikā, un tas attaisnojies: arī šie jaunieši eksāmenu nokārtojuši – zemākais vērtējums ir 15 procenti,» stāsta 4. vidusskolas direktora vietniece Irēna Sitņikova. Arī 4. vidusskolā labākais rezultāts jauniešiem ir angļu valodā: vidējais rādītājs – 65 procenti, augstākais – 93 procenti. Nedaudz sliktāk kā iepriekšējā gadā veicies latviešu valodas eksāmenā – vidējais rādītājs ir 56 procenti –, taču ir absolvents, kurš šajā eksāmenā saņēmis 90 procentus.  

«Šogad ir ievērojami zemāki rezultāti matemātikas eksāmenā, kas velk uz leju kopējo rādītāju. Skolēniem problēmas sagādāja daudz apspriestā eksāmena 3. daļa jeb nestandarta situāciju uzdevumi,» atzīst Jelgavas 6. vidusskolas direktores vietniece Anita Mināte, piebilstot, ka vidējais rādītājs matemātikā ir 32,5 procenti, bet tajā pašā laikā ir jaunieši, kuru zināšanas šajā eksāmenā novērtētas virs 80 procentiem.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti