Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Viegls vējš, 3 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. MartsVārda dienu svin: Made, Irbe

Var pieteikties erudīcijas konkursam «Fizmix Eksperiments»

www.jelgavasvestnesis.lv
Līdz 20. martam 8. un 9. klašu skolēni aicināti pieteikties fizikas erudīcijas konkursam «Fizmix Eksperiments», kura mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Elektroenerģijas ražošanas uzņēmuma «Latvenergo» organizētais konkurss notiks jau 22. reizi, un šogad gaidāmi vairāki jauni pārsteigumi. «Viens no tiem ir ievērojami plašāks uzvarētāju loks un vēl nebijusi galvenā balva – nedēļu ilga atpūta vasaras nometnē, ko saņems sešas spēcīgākās komandas – pa vienai no katra Latvijas reģiona. Vēl viens būtisks jauninājums ir konkursa nosaukumus – līdz šim tas bija pazīstams kā «Eksperiments», bet šajā mācību gadā konkurss apvienots ar otru «Latvenergo» izglītības iniciatīvu – fizikas mācību portālu «Fizmix» un turpmāk tiks dēvēts par «Fizmix Eksperimentu»,» informē «Larvenergo» pārstāve Ivita Bidere. Tāpat gaidāmas jaunas vēsmas konkursa norisē – kā norāda organizatori, ar katru gadu dalībnieku sniegums kļūst arvien līdzīgāks un konkurence arvien sīvāka, tāpēc šoreiz demonstrēt savas prasmes klātienes kārtā būs iespēja divreiz lielākam komandu skaitam nekā līdz šim jeb desmit komandām no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes un Rīgas reģioniem, kā arī Rīgas pilsētas.

Lai piedalītos konkursā, jāizveido komanda, piecu 8. un/vai 9. klašu skolēnu sastāvā – komandā jābūt arī vienam skolotājam un jāreģistrējas konkursa portālā www.fizmix.lv sadaļā «Konkurss «Eksperiments»». No 21. marta līdz 12. aprīlim notiks atlases kārtas neklātienē, kur komandām būs jāveic aizraujoši fizikas eksperimenti, kas nav atrodami nevienā mācību grāmatā. Savukārt no aprīļa beigām līdz maija vidum tiks organizētas sešas fināla spēles – pa vienai katrā reģionā.

Konkursu organizē «Latvenergo» kopā ar uzņēmumiem «Lielvārds» un «Dobeles dzirnavnieks», zīmolu «Kārums», skolēnu un studentu karti «ISIC», sporta kompleksu «333», unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju «Quest Lab», kinoteātri «Cinamon», boulinga un izklaides centru «Fantasy Park» un Jauno Rīgas teātri.

Konkursa nolikums

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru