Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Pirmdiena, 2019. gada 17. JūnijsVārda dienu svin: Artūrs, Artis

Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņiem balvas starptautiskā izgudrojumu izstādē

www.jelgavasvestnesis.lv
Rīgā aizvadīta 7. starptautiskā izgudrojumu un inovāciju izstāde «MINOX 2018», kurā tika prezentēti vairāk nekā simts izgudrojumi – to vidū arī jelgavnieku darbi. Visaugstāko novērtējumu – 1. un 3. vietu skolu kategorijā un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) speciālo balvu – no jelgavniekiem saņēma Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņi.

Izstādē «MINOX 2018» ar saviem izgudrojumiem varēja piedalīties gan pieredzējuši pētnieki un zinātnieki, gan jaunieši un skolēni ar pētniecības darbos gūtajiem rezultātiem, gan arī uzņēmumi un jebkurš iedzīvotājs vai domu biedru grupa ar radošiem tehniskiem risinājumiem, un darbus vērtēja starptautiska žūrija.

Čempiona titulu skolu kategorijā ieguva Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 9. klases skolēna Kristiāna Vintera un 10. klases skolēna Kaspara pabērza izgudrojums «Gudrā dārza laistīšanas sistēma», kas tika apbalvots arī ar RTU speciālo balvu. Bet 8. klases skolēna Roberta Ližus darbs «Miniatūrs datorizētais frēzēšanas darbgalds jeb mini CNC» šajā pašā kategorijā ierindojās 3. vietā. Jāatgādina, ka R.Ližus izgudrojums saņēma visvairāk balsu izstādē «Minox Zemgale 2018», kas Jelgavā notika Metāla svētku laikā šā gada septembrī. «Uzskatu, ka šis ir ļoti augsts novērtējums. Turklāt visi trīs puiši darbojas skolēnu mācību uzņēmumos, radot reālus produktus,» norāda Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs Ivars Bahmanis. Viņš papildina, ka K.Vinters un K.Pabērzs piedalīsies arī konkursā «Ventspils IT challenge».

Foto: J.Brencis

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti