Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Tehnikuma audzēknis – labākais Latvijas jaunais automehāniķis

Ritma Gaidamoviča
Sīvā konkurencē Latvijas jauno profesionāļu konkursā «Jaunais automehāniķis 2018» uzvaru izcīnījis Jelgavas tehnikuma 4. kursa audzēknis Emīls Ēriks Rūters, iegūstot iespēju pārstāvēt valsti starptautiskā automehāniķu konkursā Polijā.

Jelgavas tehnikums informē, ka jauno automehāniķu konkurss norisinājās trīs dienas. Lai apliecinātu savu meistarību, dalībniekiem bija jāveic 15 dažādi teorijas un prakses uzdevumi. «Tā bija liela fiziskā un nervu slodze, kas prasīja koncentrēšanos un izturību, jo īpaši tādēļ, ka lielākā daļa uzdevumu bija angļu valodā. Taču liku lietā mācībās gūtās zināšanas, un man izdevās,» saka sacensību uzvarētājs E.Ē.Rūters.

Žūrija, kas apvienoja savas jomas speciālistus, novērtēja ne tikai uzdevuma veikšanas kvalitāti, bet arī teorētiskās zināšanas un darba kultūru. Jāpiebilst, ka konkursa kopvērtējumā E.Ē.Rūters ieguva tikpat punktu, cik viņa sīvākais konkurents no Rīgas Tehniskās koledžas, taču visu izšķīra tas, ka Jelgavas tehnikuma audzēknis ar uzdevumiem bija ticis galā ātrāk.

E.Ē.Rūters, uzvarot konkursā, savai skolai nopelnīja 1500 eiro vērtu dāvanu karti no «Inter Cars» iekārtu vai instrumentu iegādei autoremonta mācību programmas materiālās bāzes papildināšanai, bet personīgai lietošanai – automašīnas zobsiksnas nomaiņas instrumentus. «Uzskatu, ka esmu izvēlējies profesiju, kas man sniegs stabilitāti un darba iespējas. Automehāniķa profesiju apgūt varu ieteikt arī citiem jauniešiem,» tā uzvarētājs.

Jāpiebilst, ka Latvijas mēroga konkursa finālam «Jaunais automehāniķis 2018» dalībnieki tika atlasīti, ņemot vērā gūtos rezultātus pusfināla testā. Finālam kvalificējās arī Jelgavas tehnikuma audzēknis Jānis Riders, kurš 15 dalībnieku konkurencē ieguva 6. vietu.

Konkursa «Jaunais automehāniķis 2018» pirmo trīs vietu ieguvēji Latviju pārstāvēs starptautiskā konkursā Polijā, kas Varšavā notiks maija vidū. Tajā sacentīsies labākie jaunie  automehāniķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Ungārijas.

Konkurss «Jaunais automehāniķis» notiek jau 11 gadus, un Jelgavas tehnikuma audzēkņi uzvaras laurus plūca arī 2012. gadā. Toreiz sacensības notika starp komandām, bet šobrīd jau otro gadu cīņa notiek individuāli.

Foto: no Jelgavas tehnikuma arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti