Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Spīdolas Valsts ģimnāzija saņem Latvijā lielāko puzuru

Emīls Rotgalvis
Šodien īpašu sveicienu skolotāju dienā saņēma Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija. Skolu turpmāk rotās, kā arī darbmācības stundās tiks izmantots Latvijas lielākais puzurs, ko ģimnāzija saņēma dāvanā no «Swedbank». Puzura autore ir jelgavniece Ausma Spalviņa.

«Mēs esam par latviskās identitātes tradīciju tālāku nodošanu un šķiet, ka puzura vēršana to labi simbolizē. 2016. gadā «Swedbank» izstādījām Latvijā lielāko puzuru un nu pienācis tā nākamais uzdevums – ceļot no mūsu biroja ēkas Rīgā uz Jelgavu,» stāsta bankas pārstāve Adriāna Kauliņa. «Puzura meistare Ausma Spalviņa ir jelgavniece. Līdz ar to bija acīmredzama vēlēšanās, lai to patur tieši Jelgava. Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija izvēlēta, jo skola ļoti aktīvi izmanto dažādus ārpusklases mācīšanās formātus, aktīvi iesaistās sociālajos un mācību procesos. Šī ir skola, kura puzuru noteikti varēs likt lietā,» tā A.Kauliņa.

Daļa lielpuzura izstādīta skolas kāpņutelpā, taču vairums vērtā materiāla nonācis darbmācības kabinetā, kur skolēni varēs paši apgūt puzura vēršanas prasmi. «Vēlamies, lai šādā veidā skolēni uzzinātu par latviskajām lietām. Iespējams, no gūtajām zināšanām tiks radīti pavisam jauni puzura atvasinājumi. Lai tradīcijas dzīvotu, tās jānodod tālāk,» skaidro A.Kauliņa.

Pasākumā piedalījās arī lielpuzura autore A.Spalviņa, kura norādīja, ka latviešiem patīk ieraudzīt lielo mazās lietās. Puzurs tam ir labs piemērs, jo simbolizē latvieša izpratni par pasauli. Uzsverot šo domu, māksliniece aicināja visus klātesošos vienoties, kopīgi nodziedot Imanta Kalniņa dziesmu «Piena Ceļš». Ar muzikālu sveicienu par godu skolotāju dienai uzstājās arī Jelgavas Bērnu un jauniešu mūzikas kluba Spīdolas ansambļa dalībnieces Marta Piļāne un Gundega Māra Grūtupa.

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse vērtēja, ka šāds dāvinājums ir liecība tam, ka skolas vārdu Latvijā sadzird. «Tā ir uzticēšanās. Tātad ir bijusi informācija, labi cilvēki, kuri mūs atpazīst un vēl mums labu. Tas tikai liecina, ka esam labu darbu izdarījuši, lai mūsu vārds būtu pietiekoši skanīgs un arī banka būtu to sadzirdējusi,» tā I.Vilkārse.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru