Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Spīdolas ģimnāzija pasniedz Gada balvas

Jana Bahmane
Šī nedēļa Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā aizrit Spīdolas vārda dienas zīmē, un šodien Jelgavas kultūras namā tradicionāli ģimnāzijas kolektīvs pulcēja skolēnus, absolventus un atbalstītājus, pasniedzot Gada balvas un atklājot skolas mākslas studijas dalībnieku darbu izstādi «Manas mājas». Tāpat, godinot latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa 155. jubileju, ģimnāzijas skolēni un pedagogi izspēlēja fragmentus no iemīļotās tautas lugas «Skroderdienas Silmačos».

«Svētkus svinam, atceroties un godinot mums nozīmīgas personības un notikumus, tādēļ šoreiz izspēlējām fragmentus no Blaumaņa «Skroderdienām Silmačos». Latvija šogad atzīmē simtgadi, bet Spīdolas ģimnāzija – 28. jubileju. Dzīvosim katru dienu ar prieku un gandarījumu, jo Spīdolā ir spēks – leposimies ar to!» uzrunājot spīdoliešus, sacīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse.

Ik gadu Spīdolas dienai veltītajā pasākumā ģimnāzijas vadība, pasniedzot Gada balvas, saka paldies skolotājiem, skolēniem, vecākiem un sadarbības partneriem, kas ar savu piemēru iedvesmo un motivē citus. Gada skolotāja titulu šogad ieguva franču un angļu valodas skolotāja Inga Branta, kuru skolēni raksturo kā atsaucīgu un aizrautīgu pedagogu. «Viņa ir piemērs aizrautīgai strādāšanai, nepārtraukti meklējot veidus, kā mācīšanos padarīt interesantu,» kolēģi raksturo Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Elīna Apsīte. Par Gada sadarbības partneri šogad atzīts dzesēšanas iekārtu ražotājs «AKG Thermotechnik Lettland» – uzņēmums jau vairāku gadu garumā veicina vācu valodas mācīšanos, atbalstot Spīdolas ģimnāzijas skolēnu apmaiņas braucienus uz skolām Vācijā. Gada absolventa titulu savukārt ieguvis Jānis Tomašūns. Viņš, būdams vēsturnieks, zemessargs un jaunsargu instruktors, bieži skolā viesojas ar interesantām vēstures stundām, organizē ekskursijas. Gada ģimenes godu ieguva SIA «Karameļu darbnīca» valdes locekle Ilze Priževoite ar ģimeni. Spīdolas ģimnāzijā norāda, ka I.Priževoite ir atsaucīga un labprāt dalās ar iedvesmas stāstiem par uzņēmējdarbības uzsākšanu. Tāpat skolēni bieži dodas ekskursijās uz «Karameļu darbnīcu». Bet Gada skolēna titulu ieguvuši divi 12. klases skolēni – Mārtiņš Robežnieks un Jānis Ēriks Grūtups. «Mārtiņš ir talantīgs eksaktajos priekšmetos, pārstāv skolu pilsētas un valsts olimpiādēs, kā arī piedalījies Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē. Tāpat viņš aktīvi iesaistās pašdarbības kolektīvos, dzied, raksta dzeju. Bet Jānis Ēriks Grūtups apkārtējos iedvesmo ar savu aizrautību un idejām. Viņš ir līderis, kas spēj uzrunāt citus – cilvēks ar plašām zināšanām un izteiktu mērķtiecību,» Gada skolēna titula ieguvējus raksturo E.Apsīte.

Bet līdz 28. februārim kultūras nama 1. stāva foajē būs apskatāma Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas mākslas studijas «Mākslas pasaule» dalībnieku darbu izstāde «Manas mājas» – šogad studijas audzēkņi caur saviem darbiem tiecās izstāstīt stāstu par piederību Latvijai. «Tēma «mājas» radās dzejas dienās, kad skolēni rakstīja dzeju par mājām. Mēs to savukārt attēlojām grafikā, glezniecībā un tonālajā zīmējumā,» tā mākslas studijas vadītāja Dace Lejēja.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti