Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C Mērens vējš, 7.9 m/s no R-DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Šodien Jelgavas skolās sākusies pirmklasnieku reģistrācija

Jana Bahmane
Sākusies bērnu reģistrācija skolas gaitu uzsākšanai pilsētas vispārējās izglītības iestādēs 2019./2020. mācību gadā – no šodienas pulksten 8 reģistrēt bērnu mācībām 1. klasē var gan izvēlētajā skolā klātienē, gan elektroniski. Nākamajā mācību gadā kopumā pilsētas vispārizglītojošo mācību iestāžu 1. klasēs kopumā plānots uzņemt 711 skolēnus (janvārī Jelgavas 4. vidusskolā jau uzņemti 60 audzēkņi, kuri mācīsies mūzikas un sporta novirziena klasēs), kas atbilst prognozētajam pirmklasnieku skaitam pilsētā.

Uzrunāto pilsētas izglītības iestāžu vadība norāda, ka arī šogad liela daļa vecāku bērnus reģistrēt skolas gaitu uzsākšanai izvēlējusies klātienē – daži vecāki pie izglītības iestādēm pulcējušies pat vairākas stundas pirms reģistrācijas sākuma. «Līdz pulksten 8.40 bijām reģistrējuši 64 bērnus, kas ir mūsu potenciālie pirmklasnieki,» norāda Jelgavas 4. sākumskolas direktores vietniece Aija Kuķalka, papildinot: pirmie vecāki skolā pulcējušies jau no pulksten 4. Arī Jelgavas 4. vidusskolas direktora vietniece Irēna Sitņikova stāsta, ka vecāku rinda veidojusies jau pirms reģistrācijas sākuma, un daži reģistrēt bērnu mācībām 1. klasē bija ieradušies ap pusseptiņiem. Savukārt Jelgavas 5. vidusskolas direktores vietnieks Aleksandrs Sokolovs informē, ka pirms pulksten 8 skolā pulcējās ap 20 vecāku, sākumā veidojusies neliela rinda, bet ap pulksten 9 lielākā daļa interesentu iesniegumu jau bija reģistrēti. «Daži vecāki pie skolas pulcējās pat pirms pulksten pieciem – arī citus gadus ir bijušas situācijas, ka vecāki pieteikt bērnu mācībām ierodas pirms reģistrācijas sākuma, bet tik agri interesenti pie mūsu skolas pulcējās pirmoreiz. Salīdzinot ar citiem gadiem, vēcāku, kas vēlas reģistrēt bērnu mācībām 1. klasē pie mums, ir vairāk, taču lielāko daļu pieteikumu reģistrējām pirmajās stundās. Līdz pulksten 10 reģistrēti 46 pieteikumi,» stāsta Jelgavas 6. vidusskolas direktores vietniece Viktorija Tihonova.

Savukārt uzrunātie vecāki savu izvēli pieteikt bērnu mācībām 1. klasē klātienē pamato dažādi – kādam nav elektroniskā paraksta, citam tā ir ērtāk, jo uz skolu jāved otrs bērns, cits savukārt šādas formalitātes labprātāk kārto klātienē. «Ja man būtu noformēts elektroniskais paraksts, es meitu mācībām 1. klasē noteikti reģistrētu elektroniski – tā būtu ērtāk. Skolā ierados nedaudz pirms pulksten 8, jo zinu, ka tā 1. klase būs, un nekur nepaliks. Šis ir jau mans trešais bērns, ko piesaku Jelgavas 3. sākumskolā, un pozitīvi vērtēju to, ka tā pārtaps par pamatskolu – uzskatu, ka 7. klasē bērni vēl ir mazi, un labi, ka mācības var turpināt ierastajā vidē,» vērtē jelgavniece Anita, kura meitu izvēlējusies pieteikt dabaszinību un datorikas klasē. Arī Arkādijs, kurš Jelgavas 3. sākumskolā ieradās uz pulksten 8 norāda, ka, kaut arī zinājis par iespēju bērnu mācībām pieteikt elektroniski, izvēlējies darīt to klātienē, jo bijusi iespēja un laiks atnākt. «Dzirdēju, ka vecāki skolās pulcējas jau no pulksten 6 rītā. Manuprāt, tas nav pamatoti, jo redzu, ka rindā nav tik daudz cilvēku, lai nepietiktu vietas visiem interesentiem,» tā Arkādijs, papildinot, ka šajā skolā mācās arī viņa otrs bērns, un šī izglītības iestāde izvēlēta ērtas atrašanās vietas dēļ. «Dēls 3. sākumskolā iet sagatavošanā, bet meita mācās 4. klasē, tādēļ uz skolu devos kā parasti, lai aizvestu bērnus un pie viena reģistrētu jaunāko mācībām 1. klasē. Domāju, ja man nebūtu jāved bērni uz skolu, es izvēlētos reģistrāciju veikt elektroniski,» atklāj jelgavniece Signe.

Jāatgādina, ka, iesniedzot iesniegumu personīgi, bērna likumiskajam pārstāvim jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un bērna dzimšanas apliecība. Savukārt, veicot reģistrāciju elektroniski, bērna likumiskajam pārstāvim izglītības iestādei pa e-pastu jānosūta iesniegums ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, pievienojot bērna dzimšanas apliecības kopiju. Izglītības iestāde vienas dienas laikā elektroniski informēs bērna vecākus par sūtītā iesnieguma saņemšanu.

Kā apstiprināts 28. februāra domes sēdē, Jelgavas 3. sākumskolā plānots uzņemt 112 skolēnus, 4. sākumskolā – 165, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā – 112, 4. vidusskolā – 60 (janvārī 1. klasē jau uzņemti 60 audzēkņi, kuri mācīsies mūzikas un sporta novirziena klasēs), 5. vidusskolā – 90, 6. vidusskolā – 112 skolēnus. Jāpiebilst, ka Jelgavas 6. vidusskolā tiks uzņemti arī bērni, kuri 1. klasē mācīsies latviešu valodā.

Klašu komplektēšana sāksies pēc 29. marta, ievērojot prioritāro secību, bet skolēnu reģistrācija turpināsies arī pēc 29. marta. Proti, kā pirmie konkrētajā izglītības iestādē tiks uzņemti tie topošie pirmklasnieki, kuru māsa vai brālis jau mācās šajā skolā; bērni, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas administratīvajā teritorijā; ja konkrētajā iestādē bērns apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu vai ja bērna vecāks vai likumiskais pārstāvis strādā šajā iestādē. Pārējie bērni tiks uzņemti iesniegumu reģistrēšanas secībā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti