Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Skolēni var pieteikties algoritmiskās domāšanas konkursam «Bebr[a]s»

www.jelgavasvestnesis.lv
Šogad piecpadsmito reizi notiks starptautisks informātikas un algoritmiskās domāšanas konkurss 5.–12. klašu skolēniem «Bebr[a]s», kura gaitā, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, skolēni risinās aizraujošus uzdevumus. Pieteikties konkursam var līdz 8. novembrim.

Konkursu Latvijā jau ceturto gadu organizē Ziemeļvalstu lielākais informācijas tehnoloģiju uzņēmums «Visma». «Konkursa mērķis nav noskaidrot labākos algoritmiskos domātājus, bet gan iesaistīt pēc iespējas vairāk skolēnu, kuri ikdienā ar programmēšanu nesaskaras un netic, ka tas viņiem ir pa spēkam,» piedalīties konkursā aicina SIA «Visma Enterprise» pārstāve Laura Brīvība-Dzenuška. Jāpiebilst, ka pērn «Bebr[a]s» Latvijā pulcēja rekordlielu skolēnu skaitu – 13 027, kas ir desmit reizes vairāk nekā, piemēram, 2015. gadā.

Lai piedalītos konkursā, nav vajadzīgas specifiskas terminu un programmēšanas priekšzināšanas – katrs uzdevums ir par kādu ikdienišķu un vienkārši saprotamu problēmu, un ir atrisināms 1–5 minūšu laikā. Tāpat nav nepieciešami nekādi papildlīdzekļi un programmas – pieteikties konkursam var ikviens, kam skolā vai mājās ir pieejams dators un interneta pieslēgums. Savas iemaņas var pārbaudīt arī pieaugušie, taču viņiem nebūs iespēja piedalīties konkursa 2. kārtā.

Pieteikšanās – līdz 8. novembrim konkursa mājaslapā. Bet no 12. līdz 23. novembrim konkursa dalībnieki varēs risinās uzdevumus, ko saņems e-pastā.

Jāpiebilst, ka katras klašu grupas 25 labākie dalībnieki saņems uzaicinājumu uz konkursa otro, klātienes kārtu, kas notiks 19. janvārī Rīgā.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru