Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Senioru universitātē piedāvā apgūt jaunas prasmes

Emīls Rotgalvis
No novembra Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) Skolotāju ielā 8 trešdienās notiek senioru universitātes nodarbības. Tajās seniori, kā arī cilvēki ar īpašām vajadzībām lektoru vadībā apgūst jaunas prasmes dažādās jomās, piemēram, angļu valodas pamatus, digitālās un prezentācijas prasmes. Jelgavas senioru universitātē vēl ir brīvas vietas un tiek gaidīti jauni mācīties gribētāji. Nodarbības ir par maksu, taču mācībām ir iespējams saņemt Jelgavas pilsētas līdzfinansējumu 75 procentu apmērā.

Kā informē SIP speciāliste Sņežana Zenovjeva, nodarbības notiek katru trešdienu no pulksten 15 līdz 18, un katra no tām tiek veltīta vienas mācību tēmas apguvei. Kopumā senioru universitātes mācību gada laikā līdz 2020. gada 30. maijam tiks apgūtas četras galvenās tēmas, kurām pakārtotas noteiktas prasmes. Mācību gaitā tiks apgūti angļu valodas pamati, veidi, kā veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī tiks attīstītas radošās iemaņas, tostarp prezentācijas prasmes un ideju ģenerēšana. Tāpat tiks veicināts nodarbību dalībnieku uzņēmīgums, apgūstot finanšu pratību, uzņēmējdarbības un projektu vadības pamatus.

«Senioru universitāte ir pasaulē zināma neformālās izglītības kustība, kuras mērķis ir nodrošināt izglītības pieejamību šai sabiedrības grupai. Šo kustību mēdz dēvēt arī par atvērto universitāti, trešās paaudzes universitāti vai brīvā laika universitāti,» skaidro S.Zenovjeva. Lai arī senioru universitātes koncepts pasaulē radies jau pagājušajā gadsimtā, Latvijā tā parādījusies tikai šogad, balstoties uz Portugāles senioru universitāšu sadarbības tīkla asociācijas jeb RUTIS nodarbību konceptu. S.Zenovjeva stāsta, ka arī Latvijas senioru universitāte ir šīs asociācijas biedrs, kas nozīmē, ka Latvijas senioru apmācībās izmantota teju 15 gadu laikā uzkrāta starptautiska pieredze šīs sabiedrības grupas izglītošanā.

Senioru universitāti Jelgavā organizē biedrība «Project Net» kopā ar biedrību «Jelgavā 21. gadsimts» un Sabiedrības integrācijas pārvaldi. Apmācības finansiāli atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka projekts «Senioru universitāte Jelgavā» pilsētas pašvaldības projektu konkursā nevalstiskajām un reliģiskajām organizācijām ieguva 1000 eiro finansējumu.

Jelgavas senioru universitātes mācību maksa ir 20 eiro mēnesī, taču piesakoties iespējams saņemt līdzfinansējumu 75 procentu apmērā. Par iespējām pieteikties interesenti aicināti zvanīt pa tālruni 26034332 vai rakstīt pa e-pastu snezana.zenovjeva@dome.jelgava.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ieva attēls

ZRKAC šādu organizē, bildē izskatās, ka tas ir ZRKAC. Man draudzene stāstīja, ka viņas mamma bija ļoti apmierināta ar zrkac organizēto, bija kur domas “piesiet”.
Lietotāja Yes attēls

Piekrītu!
Lietotāja seni attēls

Seniori brīvi cilvēki, var taču apmeklēt kursus pa dienu, nevis tumsā vazāties. Arī galva labāk strādā rīta pusē!
Lietotāja seni attēls

Seniori brīvi cilvēki, var taču apmeklēt kursus pa dienu, nevis tumsā vazāties. Arī galva labāk strādā rīta pusē!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti