Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Radoši apliecina zināšanas vēsturē

Jana Bahmane
Šodien Sabiedrības integrācijas pārvaldē aizvadīts vēstures konkurss 8. klašu skolēniem «Latvijai – 100», kura mērķis bija veicināt skolēnu zināšanas par spilgtākajiem 20. un 21. gadsimta notikumiem un personībām, kas saistīti ar Jelgavu un Latviju. Visaugstāko žūrijas novērtējumu saņēma Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda «Spīdolieši».

«Par šo sasniegumu viennozīmīgi esam pateicīgi mūsu vēstures skolotājai Inesei Kohai, kura mums ļoti daudz palīdzēja. Esam klasesbiedri un labi draugi, tādēļ bijām ļoti saliedēta komanda,» pēc konkursa sacīja komandas «Spīdolieši» dalībnieki Margareta Svikule, Anete Barovska, Marta Lillā un Valters Peipiņš.

Izzinošā konkursa gaitā skolēniem bija jāatbild uz dažādiem ar vēsturi saistītiem jautājumiem, uzzinot, piemēram, to, ka 1999. gadā «Latvijas keramikā» izcepts pasaulē garākais kliņģeris, kas bija vairāk nekā deviņus metrus garš, kā arī to, ka Latvijas valsts pirmais prezidents Jānis Čakste bija jurists, bet latviešu aktrise Elza Radziņa ir Jelgavas goda pilsone un daudz citu interesantu faktu. Tāpat skolēniem bija jāraksturo dažādi vēsturiski priekšmeti, bet vēl pirms konkursa dalībniekiem bija jāsagatavo skečs par kādu valsts mērogā nozīmīgu vēstures faktu, kas ir saistīts ar Jelgavu vai Latvijas simtgadi, kā arī informācija par kādu skolas absolventu, kurš ar savu darbību popularizējis Jelgavu Latvijas mērogā.

«Mēs gatavojām skeču par to, kā Jelgava 1919. gadā piecas dienas bija Latvijas galvaspilsēta. Skečā darbojās Kārlis Ulmanis, Jānis Zālītis, žurnālists un redaktore,» stāsta komandas «Spīdolieši» dalībnieki. Bet skolotāja I.Koha papildina, ka, gatavojot šo priekšnesumu, skolēni pētīja dažādus laikrakstus, jo bija būtiski attēlot vēsturiski precīzu informāciju, nevis izdomātu stāstu. Savukārt otru mājasdarbu Spīdolas ģimnāzijas komanda veltīja ģimnāzijas absolventam Ralfam Rogaļevam, kas iedvesmoja viņus ar savā mācību uzņēmumā «Lights-Up» radītajām koka lampām un citu skolai nozīmīgu projektu realizēšanu.

«Skolēni ļoti veiksmīgi tika galā ar konkursa uzdevumiem – domāju, ka tie nemaz nebija tik viegli, jo daudzi jautājumi atbilda 9. klases vielai, tādēļ mēs, skolotāji, priecājāmies par katru pareizo atbildi,» tā Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas vēstures skolotāja I.Koha.

Konkursā piedalījās sešas komandas no piecām pilsētas skolām – Jelgavas 2. pamatskolas, 4. vidusskolas, 5. vidusskolas, Valsts ģimnāzijas un Spīdolas ģimnāzijas. Bet skolēnu sniegumu vērtēja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja vadītājs Miks Vilnis, Jelgavas reģionālā tūrisma centra ekspozīciju kuratore Laura Strēle, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja speciāliste Inese Deksne un vēsturnieks Andris Tomašūns.

«Jaunieši pierādīja, ka spēj radoši risināt sarežģītus uzdevumus un, kā paši atzina, pārliecinājās, ka vēsture var būt aizraujoša. Salīdzinoši īsā laikā skolēni ieguva daudz jaunu zināšanu,» vērtē Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle.

 

Rezultāti:

1. vieta – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda «Spīdolieši»;
2. vieta – Jelgavas 4. vidusskolas komanda «Mītavas jaunie»;
3. vieta – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda «Vēsturnieki ceturtajā pakāpē»;
4. vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «JVĢ meitenes»;
5. vieta – Jelgavas 5. vidusskolas komanda «Challenge»;
6. vieta – Jelgavas 2. pamatskolas komanda «Jelgavnieki».

 

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru