Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Prezentē Jelgavas pilsētas izglītības attīstības stratēģiju

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien, 21. janvārī, deputātiem un izglītības iestāžu vadītājiem prezentēta Jelgavas pilsētas izglītības attīstības stratēģija 2019.–2025. gadam. Lai paaugstinātu izglītības kvalitāti un iekļautos kopējā valsts izglītības reformā, Jelgavā skolu tīklā ir jāveic būtiskas izmaiņas. Nepieciešamību pēc būtiskām pārmaiņām nosaka valsts īstenotā izglītības politika. Valstī ir pieņemti nozīmīgi lēmumi, kas ietekmē arī izglītības attīstību pilsētā.

Līdz 1. februārim pilsētas izglītības iestādēm apspriešanai nodoti divi iespējamie Jelgavas skolu tīkla attīstības varianti. Galvenie jautājumi, kas kopīgi jāatrisina, – mazākumtautību skolu tālākā darbība, Vakara (maiņu) vidusskolas reorganizācija un Spīdolas Valsts ģimnāzijas telpu nodrošinājums, kas šobrīd ir nepietiekams. Jelgavas skolas aicinātas iepazīties ar redzējumu, kā attīstīt pilsētas skolu tīklu, izvērtēt to un izteikt savus priekšlikumus, lai kopīgi nonāktu pie viena attīstības plāna, par kuru būs jālemj Jelgavas domei, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Pagājušajā gadā sākās apjomīgs darbs pie jaunas izglītības stratēģijas izstrādes. Pašvaldība izsludināja iepirkuma konkursu par izglītības stratēģijas izstrādi, un tiesības izstrādāt dokumentu ieguva SIA «Dynamic University». Konsultāciju uzņēmums, piesaistot neatkarīgu ekspertu komandu un strādājot ciešā sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības speciālistiem, izglītības iestāžu vadības komandām, uzņēmējiem, vecākiem un Latvijas Lauksaimniecības universitāti, veica pilsētas izglītības nozares esošās situācijas analīzi, uz kuras pamata tapis izglītības attīstības rīcības plāns tuvākajiem gadiem.

PREZENTĀCIJA

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti