Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no R-ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Pirmā skolas diena Jelgavā

Jana Bahmane
Kaut arī Zinību diena aizvadīta jau nedēļas nogalē, šodien lielākus un mazākus skolēnus izglītības iestādēs pulcē pirmā skolas diena, ko tradicionāli ievadīja svinīgi pasākumi pilsētas izglītības iestādēs. Šo – 2018./2019. – mācību gadu Jelgavas vispārizglītojošajās iestādēs sāk 6925 1.–12. klašu skolēni.

Vieni no pirmajiem pie savas skolas šorīt pulcējās Jelgavas 3. sākumskolas skolēni. Pavadot skolas 1. un 6. klašu skolēnus, kuriem šis mācību gads skolā būs pirmais vai pēdējais, uz savām mācību klasēm 3. sākumskolas direktora vietniece izglītības jomā Daiga Miķelsone viņu skolotājiem un vecākiem vēlēja pacietību, izturību un sapratni, pavadot bērnus ceļā uz zinību kalnu.

«Nevaram sagaidīt, kad sāksies mācību stundas, un mēs uzzināsim daudz jauna. Bērnudārzā viss bija citādāk, tādēļ šodien jūtamies nedaudz satrauktas, bet priecājamies, ka sēžam vienā solā,» atklāj pirmklasnieces Emīlija un Kristīne, kuras iepazinušās jau vasarā un nolēmušas dalīt savu pirmo skolas solu.

Īpašs šis mācību gads būs arī Jelgavas 4. vidusskolas skolotājai Gintai Landorfai, jo maijā viņai būs jāšķiras no savas pirmās audzināmās klases – 9.a. «Šī ir mana pirmā audzināmā klase. Gadu gaitā esam apraduši viens ar otru, un domāju, ka jaunajā mācību gadā klase būs vienotāka, nopietnāk attieksies pret mācībām un aktīvāk iesaistīsies skolas dzīvē, jo šis mums kopā būs pēdējais gads,» atklāj 9.a klases audzinātāja. 1.–12. klašu skolēnus, viņu vecākus un pedagogus pie skolas sveica Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms. «Mīļie bērni un vecāki, izglītība ir mūsu lielākā vērtība – no tās ir atkarīga mūsu dzīves kvalitāte. Izglītību nevar pārmantot – katrai nākamajai paaudzei tā ir jāiegūst no jauna,» sacīja A.Celms.

Tāpat mācības šodien uzsāka arī pilsētas profesionālo mācību iestāžu audzēkņi – šodien viņi ir soli tuvāk savas izvēlētās profesijas iegūšanai. «Esmu patīkami satraukta, jo šis mācību gads būs atšķirīgs no iepriekšējiem. Domāju, ka mans lielākais izaicinājums būs prasme sevi motivēt, jo šajā izglītības līmenī to neviens vairs nedarīs,» vērtē Jelgavas tehnikuma mācību programmas Datorsistēmu tehniķis 1. kursa studente Rebeka, kura pati nāk no Tukuma, bet sev interesējošo mācību programmu izvēlējusies apgūt Jelgavas tehnikumā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv foto galerijā aicina apskatīt, kā pilsētas skolās ievadīts jaunais mācību gads.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja A. attēls

Titulbildē dažas meitenītes izskatas tik '''Laimīgas''! :D
Lietotāja Jautājums attēls

Bildes no Jelgavas valsts ģimnāzijas nebūs?

Pievienot komentāru