Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Svētdiena, 2019. gada 16. JūnijsVārda dienu svin: Justīne, Juta

«PET Baltija» pasniedz naudas balvu 32 Jelgavas skolēniem

Jana Bahmane
«Vēlos studēt inženierzinātnes, tādēļ mani interesē eksaktie mācību priekšmeti – īpaši fizika. Manuprāt, apgūstot fiziku, ķīmiju un bioloģiju, būtiskākais ir izpratne – ja tu esi tiešām izpratis konkrētās vielas būtību, nav sarežģīti tikt pie augsta vērtējuma. Taču nenoliedzami liela nozīme ir arī centībai. Man ir paveicies ar labiem pedagogiem, taču arī pats ieguldu laiku šo priekšmetu izzināšanai,» stāsta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 11. klases skolnieks Andris Roga, kuram bioloģijā un ķīmijā aizvadītajā mācību semestrī gala atzīme bija 9, bet fizikā – 10. Šodien AS «PET Baltija» 32 pilsētas vidusskolas klašu jauniešiem, kuru vidējais vērtējums bioloģijā, ķīmijā un fizikā 2018./2019. mācību gada 1. semestrī bija 9 vai 10 balles, pasniedza vienreizēju naudas balvu 50 eiro apmērā.

«Paldies «PET Baltija» par sapratni, ka izglītība ir pamatu pamats katras personas izaugsmei, pilsētas un valsts kopējai izaugsmei. Man ir prieks, ka šeit pulcējušies mūsu skolu spēcīgākie skolēni. Jūs ar savu darbu esat apliecinājuši savas prasmes un zināšanas,» skolēnus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Viņš pateicās pedagogiem, kuru vadībā skolēni sasnieguši tik augstus rezultātus, kā arī vidusskolēnu vacākiem.

Pasākumā tradicionāli tika teikts paldies ne vien skolēniem, ber arī viņu pedagogiem.

«Mums ir augsti vērtējumi visos mācību priekšmetos, taču šiem trim mācību priekšmetiem, mūsuprāt, ir savs šarms – tie nav balstīti uz emocijām, bet konkrētu struktūru, lielākoties iespējams viens vienīgs rezultāts,» vērtē Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieces Amanda Zvaigzne un Anastasija Šļapina, papildinot – saņemt augstu vērtējumu eksaktos priekšmetos ir daudz patīkamāk nekā humanitārajos. A.Zvaigzne atklāj, ka nākotnē vēlas gādāt par visu cilvēku kopīgo labklājību. «Mēs dzīvojam pasaulē, kurā pēc mums būs jādzīvo citiem, tādēļ svarīgi rūpēties par atjaunojamo resursu saglabāšanu,» tā 12. klases skolniece. Uzrunātās Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēknes šo naudas balvu vērtē kā sava veida stimulu un uzskata, ka arī pārējie skolēni to uztver kā pateicību un motivāciju strādāt tālāk.

Arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases skolniece Liāna Ļeščenko piekrīt, ka šī stipendija ir vērtīga pateicība par augstām sekmēm. «Pēc skolas absolvēšanas plānoju studēt medicīnu, ginekoloģiju. Savulaik to studēja mana mamma, un viņa mani pamudināja izvēlēties šo jomu, kas interesē arī mani pašu. Man ir augsti vērtējumi visos mācību priekšmetos – aizvadītajā semestrī saņēmu zelta liecību, un man nevienā mācību priekšmetā nebija zemāka vidējā vērtējuma par astoņām ballēm, tādēļ nevarētu teikt, ka man patīk tikai eksaktie priekšmeti,» tā L.Ļeščenko.

Jāpiebilst, ka vienreizējo naudas balvu «PET Baltija» Jelgavas skolēniem piešķir kopš 2014. gada, tādēļ daži vidusskolēni to ir saņēmuši vairākkārt.

APBALVOTIE SKOLĒNI
PEDAGOGI, KURIEM IZTEIKTA PATEICĪBA

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Skolēns attēls

Nav slikti,par 50 naudām var pāris dienas balerijā alēnus padzert.

Pievienot komentāru