Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Pašvaldības bērnudārzi, izņemot «Sprīdīti», vasarā strādās

Ritma Gaidamoviča
Ņemot vērā vecāku lielo pieprasījumu pēc bērnudārza arī vasarā, Jelgavas Izglītības pārvalde nolēmusi vasarā tomēr neslēgt pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes (PII) – tās strādās, taču tiks veidotas apvienotās grupas. Izņēmums ir PII «Sprīdītis», kurā šobrīd jau sākušies renovācijas darbi, – šis bērnudārzs būs slēgts visu vasaru, tā audzēkņiem nepieciešamības gadījumā nodrošinot vietu «Gaismiņā», «Pasaciņā», «Kāpēcīšos» vai «Kamolītī».

«Lai gan arī šogad bijām plānojuši strādāt pēc vasaras darba grafika, uz laiku slēdzot katru no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm un slēgto iestāžu audzēkņiem nodrošinot vietu citā tuvākajā bērnudārzā, pēc otrās vecāku aptaujas secinājām, ka šogad pieprasījums pēc bērnudārza vasaras periodā ir ievērojami lielāks nekā iepriekšējos gados. Jāatzīst gan, ka arī iepriekš reālais bērnu apmeklējums vasaras periodā mēdza atšķirties no vecāku aptauju rezultātiem, tomēr šoreiz tika mainīts lēmums un pašvaldības bērnudārzi vasarā strādās. Lai neveidotos pārāk lielas grupas un netiktu apdraudēta bērnu drošība, ir pārplānota vasaras darba organizācija. Nodrošinot vietu tiem bērniem, kuru vecāki norādījuši nepieciešamību pēc vietas vasaras periodā un, ļaujot bērnudārza darbiniekiem izmantot ikgadējo atvaļinājumu, katrā bērnudārzā tiks veidotas apvienotās grupas,» stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma. Izņēmums ir PII «Sprīdītis», kurā  jau ir sākušies renovācijas darbi, tāpēc šīs iestādes bērni jau no 4. jūnija dažādos laika posmos tiks uzņemti četros citos pašvaldības bērnudārzos – «Gaismiņā», «Pasaciņā», «Kāpēcīšos» un «Kamolītī».

«Katra bērnudārza vadība izvērtē, cik grupas strādās un kā tiks nodrošināts nepieciešamais personāls.  Protams, ja reālā situācija pieprasīs ko mainīt, būsim gatavi reaģēt. Piemēram, ja uz kādu no iestādēm pieteikti 150 bērni, bet tomēr reāli nāks tikai 100, tad samazinās grupu skaitu, vai otrādi – ja pieprasījums pēkšņi palielināsies, tiks meklēta iespēja atvērt papildu grupu,» stāsta S.Joma.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti