Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 16. NovembrisVārda dienu svin: Banga, Glorija

Par uzvaru konkursā piešķir naudas balvu

Anastasija Miteniece
11. decembrī valdība lēma piešķirt naudas balvas šā gada starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājiem, kā arī Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursa «EuroSkills» konkursantiem un viņu pedagogiem. Apbalvoto starpā ir arī jelgavniece Elīna Skrindževska, kura septembrī konkursā «EuroSkills 2018» modes tehnoloģiju kategorijā saņēma augstāko novērtējumu un zelta medaļu.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Latvijas nacionālās komandas sastāvā uz jauno profesionāļu meistarības konkursu Budapeštā, Ungārijā, septembrī devās 12 konkursanti, kuri trīs dienu laikā sacentās 10 dažādās kategorijās. Par veiksmīgu sniegumu septiņi audzēkņi un deviņi viņu profesionālo prasmju pilnveidotāji kopumā saņems 13 200 eiro.

Modes tehnoloģiju prasmju konkursā Latvijas komandu pārstāvēja divas jaunietes – jelgavniece E.Skrindževska un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Laura Kreivina. Sacensību laikā, izpildot visus konkursa uzdevumus, ekspertu žūrija novērtēja abu meiteņu sniegumu ar augstāko atzīmi un zelta medaļām. Tāpat meitenes bija vienīgās no Latvijas komandas, kuras par augstāko punktu skaitu saņēma prestižo apbalvojumu «Best of nation», norāda Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Keiča. Par šiem sasniegumiem jelgavniecei, kā arī viņas kolēģei balvā piešķirti katrai 1800 eiro.

«Protams, tas ir patīkams pārsteigums, jo ieguldījām daudz laika un spēka, lai gatavotos konkursam un parādītu labāko sniegumu,» teic E.Skrindževska. Pēc konkursa jauniete norādīja, ka viņas nākotnes mērķis ir atvērt savu šūšanas studiju, bet vispirms jākrāj pamatkapitāls un pieredze. «Šobrīd ar to arī nodarbojos – strādāju Jelgavas Amatu vidusskolā un mācu šūto izstrādājumu izgatavošanu, bet paralēli pieņemu individuālus pasūtījumus,» teic Elīna. Viņa atzīst, ka vēl nav izlēmusi, kā tērēs iegūto naudas balvu, taču pirmās domas saistās ar vai nu ar krāšanu, vai automašīnas iegādi.

Jāpiebilst, ka konkursā «EuroSkills 2018» piedalījās 436 konkursanti no 28 Eiropas valstīm – kopvērtējumā Latvijas valsts komandas rezultāts bija septītais labākais.

Foto: publicitātes/IZM

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti