Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Par mūža ieguldījumu meža nozares attīstībā godinās LLU mežzinātnieku

www.jelgavasvestnesis.lv
Nosaukti meža nozares gada balvas «Zelta čiekurs» 2019. gada laureāti, kas tiks apbalvoti kopumā četrās nominācijās. Nominācijā «Par mūža ieguldījumu» balvu saņems arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes (LLU MF) Mežkopības katedras emeritētais profesors mežzinātnieks Andrejs Dreimanis.

Balvu «Zelta čiekurs» nominācijā «Par mūža ieguldījumu» pasniedz izcilām meža nozari pārstāvošām personām, kas mūža garumā devušas nozīmīgu ieguldījumu nozares attīstībā. Šogad šajā nominācijā balva tiks piešķirta četrām personām, tostarp A.Dreimanim.

A.Dreimanis no 2003. līdz 2009. gadam ir vadījis LLU MF Mežkopības katedru. Ar savu darbu viņš sniedzis nozīmīgu devumu tādos katedras pētniecības darba virzienos kā priežu ziedēšanas un sēklu ražošanas bioloģija sēklu plantācijās, mežaudžu uzlabošana ar selekcijas metodēm, kā arī izcirtumu dabiskā atjaunošanās un audžu kopšana. LLU MF studiju procesā vēl joprojām tiek izmantota arī A.Dreimaņa un Pētera Skudras sarakstītā mācību grāmata «Mežsaimniecības pamati».

Gada balvas «Zelta čiekurs» tiks pasniegtas arī nominācijās «Par inovatīvu uzņēmējdarbību», «Par ilgtspējīgu saimniekošanu» un «Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā». Laureātus noteica Zemkopības ministrijas pakļautībā esošā Meža dienu komiteja. Balvas tiks pasniegtas apbalvošanas ceremonijā 4. decembrī kultūras centrā «Ziemeļblāzma», Rīgā.

Ar pilnu laureātu sarakstu var iepazīties ŠEIT.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti