Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Palielina pirmsskolas pedagogu algas un līdzfinansējumu auklēm

Ritma Gaidamoviča
Februāra Jelgavas pilsētas domes sēdē nolemts palielināt pašvaldības līdzfinansējumu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm un arī bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem jeb auklēm. Tāpat no 1. marta paaugstināts atalgojums pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem, vietniekiem, pirmsskolas pedagogiem un bērnudārzu auklēm.

Kā uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, tā ir Jelgavas domes vadības iniciatīva šogad palielināt līdzfinansējumu gan privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, gan auklēm, gan pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem.

Līdz ar domes lēmumu pašvaldības atbalsts no 1. marta par 50 eiro palielināts bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem jeb auklēm. Par vienu bērnu mēnesī no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai no pašvaldības budžeta šie pakalpojuma sniedzēji varēs saņemt 120 eiro līdzšinējo 70 eiro vietā. Kopā tam šogad pašvaldības budžetā paredzēti 132 000 eiro, kas ir par 55 000 eiro vairāk nekā 2018. gadā.

Tāpat ar domes lēmumu palielināts līdzfinansējums pilsētas privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm. Šogad par bērnu no pusotra gada līdz četru gadu vecumam, kas apmeklē privāto bērnudārzu, pašvaldības atbalsts ir 209,16 eiro līdzšinējo 200 eiro vietā mēnesī, bet par bērniem, kuri apgūst obligāto sagatavošanu pamatizglītības ieguvei, atbalsts saglabāts 200 eiro apmērā. Kopumā šim mērķim Jelgavas budžetā šogad paredzēti 2,2 miljoni eiro.

Tāpat no marta pieaugs atalgojums pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri ir tieši iesaistīti pedagoģiskā procesa organizēšanā un kvalitātes nodrošināšanā. No marta pirmsskolas pedagogi par 40 stundu darba nedēļu saņems 820 eiro pirms nodokļu nomaksas. Šobrīd šī summa ir 730 eiro. Šāds lēmums pieņemts, novērtējot pedagogu darbu, ieguldījumu jaunās paaudzes izglītošanā, pamatojoties uz darba apjoma palielināšanos līdz ar jaunās kompetenču pieejas ieviešanu, kā arī ar mērķi kāpināt atalgojuma konkurētspēju. Algas pieaugums no marta noteikts arī pašvaldības bērnudārzu auklēm. Auklēm, kuras strādā ar pusotru gadu veciem bērniem, divgadniekiem un bērniem ar īpašām vajadzībām, alga no 452 eiro palielināta līdz 481 eiro, bet tām auklēm, kuras strādā ar bērniem no trīs gadu vecuma līdz skolas vecumam – no 441 eiro līdz 471 eiro. Vienlaikus no marta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs tiks mainīts aukļu amata nosaukums – turpmāk aukles būs pirmsskolas izglītības skolotāja palīgi, tādējādi uzticot arī papildu pienākumus. Par 50 eiro no marta palielināts arī pašvaldības bērnudārzu vadītāju un viņu vietnieku atalgojums. Vadītāju, kuru iestādēs ir 181 bērns un vairāk, atalgojums pirms nodokļu nomaksas noteikts 1100 eiro apmērā, vietniekiem – 900 eiro, savukārt iestādēs, kur bērnu skaits ir līdz 180 audzēkņiem, vadītāju alga veido 1050 eiro, bet vietnieku – 850 eiro.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti