Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Notiks daiļlasītāju konkurss bērniem «Riti raiti, valodiņa!»

Jana Bahmane
Jelgavas izglītības iestāžu skolēni un pirmsskolas vecuma bērni, kuru dzimtā valoda nav latviešu, aicināti piedalīties daiļlasītāju konkursā «Riti raiti, valodiņa!», kas Sabiedrības integrācijas pārvaldē Skolotāju ielā 8 notiks 20. un 21. februārī. Pieteikties konkursam var līdz 13. februārim.

Konkursa mērķis ir pilnveidot pirmsskolas un skolas vecuma bērnu dzimtās un latviešu valodas runas prasmi, rosinot iedziļināties literārajā tekstā, izprast to un pēc iespējas skaidrāk nodot vēstījumu klausītājiem. Piedalīties daiļlasītāju konkursā aicināti pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi no 5 gadu vecuma un 1.–12. klašu skolēni, kuru dzimtā valoda nav latviešu, teikts konkursa nolikumā.

«Riti raiti, valodiņa!» dalībniekiem ir jāsagatavo divi priekšnesumi – viens latviešu, otrs – dzimtajā valodā. Bērni un jaunieši aicināti izvēlēties dzeju, prozu vai literāra darba fragmentu, kas pauž mīlestību pret dzimteni, cieņu pret valodu, dabas skaistumu, darba tikumu, – izvēlētie darbi konkursā būs jāprezentē no galvas, nepārsniedzot maksimālo uzstāšanās laiku, kas ir 4 minūtes. Tāpat katram konkursa dalībniekam, izņemot pirmsskolas vecuma bērnus, atbilstoši vecumam tiks iedots literārais teksts, kas konkursantam būs jālasa bez iepriekšējas sagatavošanās. Dalībnieki tiks vērtēti sešās vecuma grupās: 5–7 gadus veci bērni; 1.–2. klašu skolēni; 3.–4. klašu skolēni; 5.–6. klašu skolēni; 7.–9. klašu skolēni; 10.–12. klašu skolēni.

Pieteikties konkursam var līdz 13. februārim, aizpildītu pieteikuma anketu sūtot pa e-pastu evika.kaufelde@dome.jelgava.lv. Pieteikuma anketas veidlapa un konkursa nolikums pieejams Sabiedrības integrācijas pārvaldes mājaslapā. Jāpiebilst, ka konkurss notiks divas dienas – 20. un 21. februārī.

«Riti raiti, valodiņa!» organizē Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas Izglītības pārvaldi un Jelgavas pilsētas bibliotēku.

Foto: no SIP arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru