Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā godalgas izcīna četri Jelgavas jaunieši

Anastasija Miteniece
Divas dienas Ķīpsalas izstāžu centrā norisinājās nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss «SkillsLatvia 2019» – pēc fināla pārbaudījumiem prasmju konkursos trīs medaļas pasniegtas četriem Jelgavas izglītības iestāžu audzēkņiem.

Fināla pārbaudījumos 19 dažādās jomās nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā sacentās kopumā 129 konkursanti no 34 profesionālajām izglītības iestādēm – Jelgavas pilsētu pārbaudījumos pārstāvēja deviņi audzēkņi no Jelgavas tehnikuma un Jelgavas Amatu vidusskolas. Divas dienas jaunieši pieņēma daudzveidīgus profesionālus izaicinājumus, pildot viņiem īpaši sagatavotus uzdevumus. Jelgavas jaunieši piedalījās datortīklu administrēšanas, krāsošanas, viesu uzņemšanas, flīzēšanas, inženierkomunikāciju, mēbeļu izgatavošanas, tērpu izgatavošanas un friziera konkursos.

Godalgas izcīnīja četri no deviņiem Jelgavas finālistiem – visi medaļnieki ir Jelgavas tehnikuma audzēkņi. Datortīklu administrēšanas konkursā 2. vietu ieguva Zijads Ali Rudzinskis, inženierkomunikāciju konkursā prasmes apliecināja un 2. vietu ieguva Artjoms Kočegarovs un Dāvis Ostvalds, bet krāsošanas un dekoratīvās apdares konkursā 3. vietā ierindojās Nikola Maksimova. «Ja būtu tāda iespēja, medaļu piešķirtu ikvienam dalībniekam – tā spriedze, ko jaunieši izturēja konkursa laikā, ir neaprakstāma. Tur bija jāspēj gan konkurēt, jo visapkārt bija prasmīgi konkursa dalībnieki, gan arī jāstrādā intensīvā darba režīmā, pielietojot teoriju praksē. Šobrīd esam pārliecinājušies, ka mūsu jauniešiem ir teicamas teorētiskās zināšanas un uzsvars jāliek tieši uz praktisko darbošanos. Ņemot vērā, ka vairāki dalībnieki bija pirmā, otrā kursa audzēkņi, un uz medaļām pat necerējām, esam gandarīti ar rezultātu. Daudzi paveica to, kas viņiem līdz šim pat vēl nav mācīts,» vērtē Jelgavas tehnikuma skolotāja Rita Kokorēviča.

Apbalvošanas ceremonijā konkursa vērtēšanas komisijas pārstāvji jomu speciālisti uzsvēra, ka katru gadu jaunieši rāda arvien labākus rezultātus, kas nozīmē, ka turpina augt arī profesionālās izglītības līmenis. «Jauno speciālistu, mācībspēku un darba devēju vidū konkurss «SkillsLatvia» ir kļuvis par vērienīgāko notikumu profesionālajā izglītībā, kas ir nacionālās un starptautiskās konkurētspējas mēraukla profesionālās izglītības kvalitātei,» norāda VIAA direktore Dita Traidās. 

Konkursa uzvarētāji ieguva ne tikai balvas, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju un pretendēt uz medaļām starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos «EuroSkills» un «WorldSkills».

Konkurss notika projekta «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» gaitā un to finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Foto: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti