Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Mārtiņdienas tradīcijas izzina ar folkloras kopu un latvju saimnieci

www.jelgavasvestnesis.lv
«Šogad Mārtiņdienas ieskaņā «Pūčukā» viesojās folkloras kopa «Dālava, kuras dalībnieki caur rotaļām un dziesmām iepazīstināja bērnus ar Mārtiņdienas tradīcijām. Tāpat bērnudārzā organizējām tirdziņu, aicinot bērnus un viņu ģimenes sarūpēt tematiskus darinājumus,» stāsta Jelgavas privātās pirmsskolas izglītības iestādes «Pūčuks» vadītāja Sanita Viļuma, papildinot – kopīga svētku svinēšana pirmsskolas izglītības iestādē vairo kopības sajūtu un interesantā veidā atklāj bērniem dažādu svētku nozīmi.

«No rīta bērnus tradicionāli sagaidīja īsts gailis ar vistiņām, kas visas dienas garumā, skanīgi dziedādams, atgādināja par savu klātbūtni. Bet folkloras kopa «Dālava» no Svētes pagasta bērnus pārsteidza ar kokles skaņām, Mārtiņdienas dziesmām un jautrām izdarībām – kopīgi izspēlējām Mārtiņdienas pasaku un gājām šiem svētkiem veltītās rotaļās,» norāda S.Viļuma.  

Savukārt pēcpusdienā pirmskolas izglītības iestādē notika Mārtiņdienas tirgus, kurā aktīvi iesaistījās trīsdesmit bērni kopā ar vecākiem. Tirgus norises gaitā žūrija vērtēja gardāko, labāko, skaistāko un oriģinālāko kulinārijas izstrādājumu vai amatnieku darinājumu. Pasākuma īpašā viešņa bija latvju saimniece Ināra Mālkalne, kura bērniem pastāstīja Mārtiņdienas ticējumus, cienāja ar gaiļa buljonu, sieru un zāļu tēju. «Tirgū bija plašs piedāvājuma klāsts – rokdarbi ar Latvijas simboliku, rotaslietas un piespraudes, bagātīgs sāļu un saldu gardumu piedāvājums. Katra ģimene bija parūpējusies par sava stendiņa noformējumu, īpašu stāstu un pat akcijām. Bērni kopā ar vecākiem mācījās tirgoties, pārdot, būt laipniem, teikt «paldies», «lūdzu» un iesaiņot savu produktu,» stāsta bērnudārza vadītāja. Viņa papildina, ka «Pūčukā» kopīga svētku svinēšana ir tradīcija – bērnudārzā svin arī valsts svētkus, «Pūčukam» ir savs talantu konkurss, Teātra dienas, pat Dziesmu un Deju svētki. Svētkus bērniem organizēja mūzikas skolotāja Ilze Derkusova un metodiķe Janīna Piļuka.

Foto: pirmsskolas izglītības iestādes «Pūčuks»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru