Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

LLU notiks konferenču cikls bioekonomikā un lauku attīstībā

www.jelgavasvestnesis.lv
Ar plenārsēdi «Bioekonomika un lauku attīstība» 10. maijā pulksten 10 LLU Aulā tiks ievadīts sešu starptautisku konferenču cikls, kas ilgs līdz maija beigām, Jelgavā pulcējot zinātniekus, nozaru pārstāvjus un politikas veidotājus no Latvijas un ārvalstīm – viņi ziņos par jaunāko starptautisko pētījumu rezultātiem bioekonomikas nozarēs un to nozīmi lauku attīstībā, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Bioekonomika ir tautsaimniecības daļa, kas paredz, ka ražošanas procesā ilgtspējīgā un pārdomātā veidā tiek izmantoti atjaunojamie dabas resursi, piemēram, augi, dzīvnieki, mikroorganismi un citi, lai ražotu pārtiku un barību, industriālos produktus un enerģiju. Bioekonomiku veidojošās nozares ir lauksaimniecība, zivsaimniecība, pārtikas rūpniecība, mežsaimniecība, kokrūpniecība, celulozes un papīra rūpniecība, kā arī atsevišķi ķīmiskās rūpniecības, biotehnoloģiju un enerģētikas sektori, kuru attīstībai zinātnisko pētniecību veic LLU zinātnieki.

Plenārsēdē «Bioekonomika un lauku attīstība» ar uzrunām un ziņojumiem piedalīsies LLU rektore Irina Pilvere, Zemkopības un Ekonomikas ministriju pārstāvji, Eiropas Komisijas Pārstāvniecības vadītājas vietnieks Andris Kužnieks, Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kā arī drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» direktors Aivars Bērziņš. Savukārt starptautisko bioekonomikas pētījumu virzienus atklās pārstāvji no Vāgeningenas universitātes Nīderlandē, kas ir Eiropā un pasaulē vadošā dzīvības zinātņu universitāte – asociētā profesore Luisa Trindade iepazīstinās ar augu selekcijas nozīmi bioekonomikā, bet pētnieks Jans Villems van der Šans ziņos par īsās piegādes ķēdēm un inovācijām.

Plenārsēdē aktualizētie pētījumu virzieni un to atklājumi detalizēti tiks izskatīti starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, kas maijā norisināsies LLU fakultātēs. Konferencēs kā klausītāji aicināti piedalīties LLU, tās pārraudzības un partnerinstitūciju – Dārzkopības institūta, Agroresursu un ekonomikas institūta, Valsts augu aizsardzības pētniecības centra, «BIOR» un «Silava» – pētnieki, kā arī jaunie un topošie zinātnieki un citi LLU sadarbības partneri Latvijā un pasaulē. Reģistrēt savu dalību plenārsēdē un konferencēs var ŠEIT

Konferenču cikls tiek organizēts projekta «LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju starptautiskās sadarbības projektu pētniecībā un inovācijās veicināšana» gaitā.

 

KONFERENČU NORISE

10. un 11. maijā – «Ekonomikas zinātne lauku attīstībai» (Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē)

11. un 12. maijā – «Lauku vide. Izglītība. Personība» (Tehniskajā fakultātē)

No 16. līdz 18. maijam – «Zinātne lauku attīstībai» (Jelgavas pilī)

No 16. līdz 18. maijam – «Meža zinātne un augstākā izglītība – nozares attīstītībai» (Meža fakultātē)

No 23. līdz 25. maijam – «Būvkonstrukciju drošums un ilgizturība» (Vides un būvzinātņu fakultātē)

No 23. līdz 25. maijam – «Inženierzinātne lauku attīstībai» (Tehniskajā fakultātē)

 

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru