Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no R-DR
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

LLU bakalaura un maģistra darbi enerģētikā atzīti par labākajiem Latvijā

www.jelgavasvestnesis.lv
Vakar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskajā fakultātē (LLU TF) Jelgavā norisinājās enerģētikas nozares studentu noslēguma darbu konkursa laureātu apbalvošana. Bakalaura darbu konkurencē uzvarēja LLU students Matīss Brunavs, savukārt maģistra darbu konkurencē uzvaru dalīja divi LLU absolventi – Jevgēnijs Turkins un Rihards Ziediņš.

Kopumā enerģētikas nozares studentu noslēguma darbu konkursam šogad tika iesniegti 23 studiju noslēguma darbi trīs kategorijās: bakalaura darbs, maģistra darbs un inženieru projekts. LLU studējošie startēja divās no trīs kategorijām, un par laureātiem kļuva 7 LLU TF 2019. gada absolventi.

Par labāko bakalauru darbu konkurencē tika atzīts LLU pamatstudiju programmas «Lietišķā enerģētika» absolventa M.Brunava darbs «Fotoelektrisko paneļu izmantošana lauksaimniecības robota elektrobarošanai». Darba zinātniskais vadītājs ir asociētais profesors Vitālijs Osadčuks, kurš stāsta, ka studenta mērķis bija izvērtēt esošās robota elektroenerģijas nodrošināšanas metodes (akumulatoru baterijas) modificēšanu ar akumulatora baterijas un saules paneļa kombināciju. Veicot eksperimentus un dažādus aprēķinus, secināts, kā robota masa ietekmē tā motoru elektriskos parametrus un elektroenerģijas patēriņu un ka, izmantojot saules paneli, potenciāli iespējams samazināt iekārtas masu un uzlabot tās ekonomiskumu.

Par konkursa laureātiem, kuri saņēma vienreizējo stipendiju, bakalaura darbu kategorijā tika atzīti vēl trīs LLU studenti: Anna Ozoliņa ar darbu «Pļaviņu HES hidroagregāta statora siltuma zudumu lietderīga izmantošana» (zinātniskais vadītājs – profesors Aigars Laizāns), Jānis Ozoliņš ar darbu «Kurināmā brikešu ražošanas no sadzīvē pieejamiem materiāliem mājas apstākļos iespēju izpēte» (zinātniskais vadītājs – asociētais profesors Raimunds Šeļegovskis) un Matīss Augšpulis ar darbu «Spēka līnijas datu pārraide, analīze un uzlabošana» (zinātniskais vadītājs – asociētais profesors V.Osadčuks).

Savukārt maģistra darbu konkurencē LLU studenti ieguva trīs no četrām stipendijām, tostarp pirmo vietu dalīja divi LLU jaunie maģistri, kuri absolvēja augstākā līmeņa studiju programmu «Lauksaimniecības inženierzinātne»: J.Turkins ar maģistra darbu «Asinhrono elektrodzinēja tehniskā stāvokļa noteikšanas metožu analīze» (zinātniskais vadītājs – vieslektors Aleksejs Gedzurs) un R.Ziediņš ar maģistra darbu «Risinājumi viena megavata saules enerģijas elektrostacijas izveidei Latvijā» (zinātniskais vadītājs – profesors A.Laizāns).

Kā laureāte maģistra darbu konkurencē stipendiju ieguva arī LLU maģistre Laila Kurme ar savu darbu «Bezbalsta āra apgaismojuma konstrukcijas risinājumi» (zinātniskais vadītājs – profesors A.Laizāns). Saņemtais apbalvojums nav vienīgais studentes sasniegums, jo pirms diviem gadiem šajā studiju noslēguma darbu konkursā viņa tika atzīta par labāko bakalaura darba autori.

Visi laureāti saņēma vienreizēju stipendiju, ko piešķīra konkursa atbalstītāji – Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācija, SIA «Schneider Electric Latvija» un AS «Draka Keila Cables».

LLU studējošie vienmēr bijuši konkursa laureātu vidū, taču, kā apbalvošanas pasākumā atzina Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Briņķis, tieši šogad labākie darbi ir sagatavoti LLU Enerģētikas institūtā. Jāpiebilst, ka konkurss notika desmito gadu.

Foto: Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti