Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 3.2 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

LLU attīstībā pēdējos trīs gados Zemkopības ministrija investējusi 3 miljonus

www.jelgavasvestnesis.lv
Zemkopības ministrija (ZM) šogad pirmajā pusgadā sadarbībā ar izglītības iestādēm Bulduru Dārzkopības vidusskolu (BDV) un LLU ir īstenojusi divus lauksaimniecības un izglītības nozarei būtiskus projektus – veikti BDV un LLU ēku renovācijas un tehniskā nodrošinājuma atjaunošanas darbi. Kopējais ZM novirzītais budžets renovācijas un atjaunošanas darbu īstenošanai abās izglītības iestādēs ir 1 449 455 eiro, no tiem 949 455 eiro LLU.

«Šobrīd vidējais nodarbinātā vecums lauksaimniecības nozarē ir 55 gadi. Un tā nav situācija, kas saskatāma tikai Latvijā – arī visā Eiropā situācija ir teju tāda pati. Tādēļ jau šodien ir nepieciešams rīkoties, lai popularizētu arodus lauksaimniecības nozarē – lai ne tikai piesaistītu jauniešus darbam un dzīvei reģionos, bet arī motivētu gūt vidējo un arī augstāko izglītību ar lauksaimniecību saistītās arodos. Veterinārijā, dārzu un parku ainavu dizaina veidošanā, pārtikas tehnoloģiju zinātnēs un tamlīdzīgi. Kā viens no mehānismiem viennozīmīgi ir mācību vides un procesu kvalitātes uzlabošana, kā arī modernizēšana,» norāda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Zemkopības ministra padomniece Santa Vaļuma informē, ka LLU attīstībā pēdējos trīs gados ZM investējusi jau 3 miljonus eiro. Par šiem līdzekļiem LLU pils ēkā atjaunotas vairākas auditorijas, veikti fasādes atjaunošana atbilstoši vēsturiskajam izskatam, kā arī īstenota koplietošanas telpu labiekārtošana un rekonstruētas attīrīšanas iekārtas, katlumāja un energoapgāde. Līdzfinansēti arī vairāki Eiropas Savienības projekti LLU energoefektivitātes uzlabošanā, rekonstruētas dienesta viesnīcas, t.sk. veikta jumtu un fasāžu rekonstrukcija, energoefektivitātes uzlabošana.

Pateicoties kvalitatīvajām studiju programmām un absolventu pieprasījumam darba tirgū, LLU joprojām ir vadošo universitāšu vidū studējošo skaita ziņā. Saskaņā ar Latvijas darba devēju pieprasījumu, LLU ir pirmajā pieciniekā to Latvijas augstskolu vidū, kuru absolventi pēc studiju beigšanas ir ļoti pieprasīti darba tirgū. LLU sagatavo pieprasītus speciālistus ražojošajām nozarēm – pārtikas rūpniecībai, mežsaimniecībai, lauksaimniecībai, kokrūpniecībai, enerģētikai, mašīnbūvei un informācijas tehnoloģiju nozarei, kas Latvijas sekmē tautsaimniecības attīstību un dod būtisku pienesumu ekonomikā. Īpaši pieprasīti darba tirgū ir arī LLU sagatavotie vetārsti. Piemēram, Veterinārmedicīnas fakultātē studē lielākais ārvalstu studentu skaits LLU, turklāt, lai iestātos Veterinārmedicīnas fakultātē, studētgribētājiem ir jāiztur nopietns reflektantu konkurss. LLU Veterinārā klīnika ir modernākā Baltijas reģionā.

«Jo vairāk jauniešus mēs spēsim piesaistīt un ieinteresēt ar darbu lauksaimniecības nozarē – vai tas būtu veterinārārsts, pārtikas izstrādes eksperts vai jebkurš cits arods, jo vairāk mēs spēsim aizpildīt tukšās darba vietas nozarē ar Latvijas iedzīvotājiem, nevis ārvalstu pilsoņiem, it sevišķi – no trešajām valstīm. Ir jānodrošina gan izglītības iespēju pieejamība, gan arī jāveicina darbavietu ar atbilstošu atalgojumu pieejamība, lai Latvijas iedzīvotāji ar pārliecību saskatītu savu dzīvi un darbu Latvijā, kā arī lai aizbraukušie tautieši varētu būt pārliecināti par savu izvēli atgriezties mājās,» norāda ministrs Kaspars Gerhards.

Jāpiebilst, ka LLU ir Zemkopības ministrijas padotībā. Ministrs K.Gerhards pagājušajā nedēļā darba vizītē apmeklēja LLU. Vizītes laikā ministrs apskatīja vairākus LLU objektus, tikās ar fakultāšu pārstāvjiem un pārrunāja aktuālos risināmos jautājumus.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti