Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Viegls vējš, 1.8 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Jelgavnieks uzvar «FasTracKids» runas konkursā

Ritma Gaidamoviča
«Man ļoti patika «FasTracKids» nodarbības. Visinteresantākās bija par okeānu, alām, lidošanu un kosmosu. Mēs paši arī taisījām vulkāna izvirdumu! Kad izaugšu liels, es gribu kļūt par pētnieku – pētīt alas, dzīvniekus un ūdeni –, tāpēc man ļoti labi skolā būs jāmācās dabaszinības. Galvenais zināt to, kā neapmaldīties,» spriež Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes «Sprīdītis» absolvents Krišjānis Čulba. Viņš ir uzņēmuma ««FasTracKids» Latvija» rīkotā runas konkursa «FasTracKids balsis» uzvarētājs, kurš šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) saņēma balvu – statuju zvaigznes formā.

Krišjānis pagājušajā mācību gadā apguva Jelgavas pilsētas pašvaldības mērķprogrammu «FasTracKids» un ir viens no tiem diviem Jelgavas pirmskolniekiem, kura video šogad tika iesniegts runas konkursam. Lai piedalītos konkursā, bija jāuzņem video, kurā bērns stāsta par to, vai viņam patīk «FasTracKids» nodarbības, kas bijis interesantākais un ko jaunu viņš ir uzzinājis. 19 iesūtīto video konkurencē tieši Krišjāņa stāstījums atzīts par labāko Latvijā vecuma grupā «7+».

«Viens no «FasTracKids» mācību programmas mērķiem ir iedvesmot un motivēt bērnus, mācīt viņiem prezentēšanas prasmes – kā strukturēt savu domu, kā argumentēt, kā diskutēt. Un šāds konkurss ir viens no veidiem, kā varam pārliecināties, cik veiksmīgi tas ir izdevies. Ir jūtams, ka Krišjānis zina, ko grib pastāstīt, viņš pārliecināti runā, atbilstoši savam vecumam, kā arī viņam ir labs balss tembrs,» atzīst uzņēmuma ««FasTracKids» Latvija» valdes priekšsēdētājs Eduards Filippovs, norādot, ka konkursa darbi tika vērtēti pēc vairākiem kritērijiem: balss skaļuma, runas skaidrības, ķermeņa valodas, stāstījuma struktūras, pārliecības. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs piebilst, ka Jelgavai šī jau ir otrā uzvara – arī 2017. gadā 1. vietu konkursā ieguva Jelgavas pārstāvis. «Jelgava ir pilsēta izaugsmei, un prieks, ka mūsu uzņēmums var dot savu pienesumu, ar pašvaldības atbalstu īstenojot šo mērķprogrammu, mācot 21. gadsimta nozīmīgākās kompetences – radošumu, kritisko domāšanu, komunikācijas, sadarbības spējas un līderību,» tā E.Filippovs.

Atzinīgi iespēju bērnudārzā apmeklēt papildu «FasTracKids» nodarbības vērtē arī Krišjāņa mamma Inga Madelāne-Čulba. «Ģimenē šī jau ir otrā pieredze. Nodarbības iepriekš apmeklēja Krišjāņa māsa, kura ar aizrautību katru reizi stāstīja, ko iemācījusies, un šajā mācību gadā Krišjānis vienmēr mājās nāca ar kādu jaunu atziņu. Šis ir vecums, kad viņam viss ļoti interesē, un ir vērtīgi, ka ir cilvēki, kuri pareizi, padziļināti izstāsta par dažādām dabas parādībām un lietām. Vecāki ne vienmēr var atbildēt uz visiem bērnu zinātkārajiem jautājumiem,» atzīst mamma, piebilstot, ka vakar ar Krišjāni pārcilājuši visus nodarbībās izgatavotos darbus, un dēls ar lielu aizrautību stāstījis, kas katrā no tiem attēlots. Jāpiebilst, ka Krišjānis septembrī sāks mācības Jelgavas 4. sākumskolas 1. klasē.

Jāatgādina, ka ZRKAC no 2015. gada īsteno pašvaldības mērķprogrammu «FasTracKids», kurā tiek mācītas dabas zinātnes, pirmskolas vecuma bērnos attīstot zinātkāri, interesi par dabas parādībām, to savstarpējo saistību un spēju zināšanas pielietot dzīvē. «FasTracKids» mācību programmu bez maksas apgūst visu pašvaldības pirmskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņi.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis», no ZRKAC arhīva

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Viesis attēls

Malacis !
Lietotāja Viesis attēls

Tas bija starptautisks konkurss 2019 Voices of FasTracKids. Tajā piedalījās bērni no daudzām valstīm, tādēļ nosaukums angļu valodā. Konkursa organizatori ir ASV Kolorado universitāte.
Lietotāja IJa attēls

Konkursa nosaukumā valsts valoda nav jāievēro? Tiešām latviešu valoda pēkšņi kļuvusi tik nabadzīga, ka nevar to pateikt latviski?! Vai varbūt tas ir kāds starptautisks konkurss, par ko rakstā nav minēts?!
Lietotāja Zintis attēls

Jā - konkurss ir starptautisks, un tajā piedālās bērni no visām valstīm, kurās tiek realizēta FasTracKids metodika. Tā kā metodikas nosaukums tiek izmantots kā zīmols, tas netiek tulkots.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti