Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Jelgavas tehnikumā varēs apgūt mērniecības tehniķa specialitāti

Jana Bahmane
No nākamā, 2019./2020., mācību gada Jelgavas tehnikums sāks īstenot jaunu profesionālās vidējās izglītības programmu «Mērniecības tehniķis», ko izstrādājis sadarbībā ar LLU, Latvijas Mērnieku biedrību un Latvijas kartogrāfu un ģeodēzistu asociāciju.

Programmas mērķis ir, nodrošinot profesionālās vidējās izglītības programmas apguvi, sagatavot mērniecības tehniķi, kurš ir kompetents veikt dokumentu izpēti mērniecības darbu vajadzībām, teritorijas un būvju uzmērīšanas darbos, mērījumu datu apstrādē un uzmērīšanas dokumentu sagatavošanā sertificētas personas uzraudzībā, darbu saskaņošanā ar noteiktajām institūcijām, būvju datu ieguvē un zemes izmantošanas projektu izstrādē. «Šobrīd LLU studiju programmā «Zemes ierīcība un mērniecība» studējošie jaunieši nenosedz darba devēju pieprasīju pēc jaunajiem speciālistiem, tādēļ LLU mūs uzrunāja ar aicinājumu kopīgi izstrādāt programmu, kas sniedz iespēju mērniecības tehniķa profesiju apgūt jau vidējās izglītības līmenī, un mēs labprāt atsaucāmies,» norāda Jelgavas tehnikuma direktores vietnieks Uldis Sokolovs.

Mācību gaitā, kas ilgs četrus gadus, audzēkņi apgūs datorgrafiku, mērniecības tiesiskos pamatus, kartogrāfijas pamatus, zemes kadastrālo uzmērīšanu, inženierģeodēzisko uzmērīšanu, ģeogrāfiskās informācijas sistēmas, nekustamā īpašuma kadastra pamatus, rasēšanu un citus mācību priekšmetus.

Jāpiebilst, ka uzņemšana Jelgavas tehnikumā sāksies 10. jūnijā. Deviņas mācību programmas paredzētas pamatskolas absolventiem, bet divas – autodiagnostiķis un viesmīlības pakalpojumu speciālists – pēc vidusskolas beigšanas. Mācības iestādē ir bez maksas, un audzēkņiem iespējams saņemt līdz 150 eiro lielu stipendiju.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti