Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no Z
Ceturdiena, 2019. gada 18. JūlijsVārda dienu svin: Rozālija, Roze

Jelgavas tehnikuma audzēknis iekļūst «Skills Latvia» konkursa finālā

Anastasija Miteniece
Šomēnes Valsts izglītības attīstības aģentūra Jelgavas tehnikumā organizēja nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa «SkillsLatvia 2019» pusfinālu kategorijā «Datortīklu administrēšana» – konkursa nākamajā kārtā iekļuva kopumā seši jaunieši, viens no tiem arī Jelgavas tehnikuma 1. kursa audzēknis Zijads Ali Rudzinskis.

Pusfinālā piedalījās jaunieši no 10 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. 11 stundu laikā dalībnieki veica darba uzdevumus, kas saistīti ar «Microsoft Windows» un «Linux» servera operētājsistēmu instalēšanu, kā arī datortīkla iekārtu konfigurāciju reālām «MikroTik» iekārtām un simulācijas vidē. «Šis konkurss ir liels izaicinājums, kuru varētu pieņemt ne kurš katrs augstskolas students – lai varētu izpildīt gaidāmos uzdevumus, jaunieši gatavojās un paplašināja redzesloku IT jomā visa gada garumā,» stāsta Jelgavas tehnikuma profesionālās izglītības skolotājs Kaspars Ļubinskis, papildinot: sākotnēji divas reizes nedēļā pēc stundām intensīvi mācījās un konkursa atlasei gatavojās 11 tehnikuma audzēkņi.

«Jau sākotnēji sapratām, ka konkursa līmenis ir augsts un konkurence – spēcīga. Uz pusfinālu tika tikai viens no vienpadsmit tehnikuma jauniešiem. Pusfinālā viņa konkurenti bija 9 jaunieši, kuri tāpat uzrādījuši augstus rezultātus konkursā savas pilsētas izglītības iestādē,» tā viņš. Jāpiebilst, ka konkursa nākamajā kārtā tika Zijads Ali Rudzinskis, kurš pērn uzvarējis arī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas IT profesionāļu konkursā «Open mind 2018./2019.».

«Grūtākie konkursā viennozīmīgi bija pārsteiguma uzdevumi, kuros tika imitēta kāda tehniska problēma. Gluži kā reālajā dzīvē tika doti norādījumi, piemēram, rīt mājaslapā jābūt informācijai, bet serveris nav ejošs, un šī problēma jāatrisina,» skaidro puiša pedagogs. Viņš norāda, ka darbs noritēja gan jaunietim pazīstamā vidē, kur jautājumu neradās, gan arī ar mazāk ierastiem rīkiem. «Pusfinālā uztaustījām vājās vietas, ar kurām vēl strādāsim pastiprināti,» tā viņš. Savukārt Zijards Ali Rudzinskis uzskata, ka uzdevumi bija saprotami un izpildāmi, lai arī brīžiem bija vairāk jāpiedomā.

Šobrīd Z.A.Rudzinskis mācās par programmēšanas sistēmu tehniķi 1. kursā. Par IT nozari pašmācības ceļā viņš gan interesējas jau aptuveni piecus gadus. «Man patīk izzināt un pētīt, tieši tādēļ IT jomu izvēlējos arī kā savu nākotnes karjeru. Šobrīd kopā ar komandu palīdzu veidot aplikācijas, tāpat veidoju mājaslapas. Bet pēc mācībām vēlos strādāt kādā starptautiskā kompānijā, piemēram, «Google» vai «Microsoft». Tur gribētos smelties pieredzi un idejas, bet vēlāk atgriezties un uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā. Domāju, ka tas būtu prātīgāk – radīt pievienoto vērtību savā dzimtenē,» norāda jaunietis, uzsverot, ka šobrīd gatavojas konkursa finālam, kas Ķīpsalā, Rīgā, notiks 8.–9. maijā.

Jāpiebilst, ka šogad konkursa «Skills Latvia 2019» pusfinālā kategorijā «Ēdienu gatavošana» piedalījās arī Jelgavas Amatu vidusskolas pārstāvis, kurš līdz finālam netika.

Konkurss notiek projekta «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» gaitā ietvaros un to finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» un Jelgavas tehnikuma arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti