Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jelgavas skolēni palīdz «Getliņi EKO» iegūt prestižu balvu

Ritma Gaidamoviča
SIA «Getliņi EKO», kas apsaimnieko Rīgas un Rīgas reģiona sadzīves atkritumu poligonu, vakar saņēma prestižu vides balvu «National Global Energy Award Latvia 2018» nominācijā «Darbs ar jauniešiem». Balva saņemta par projektu, kurā Latvijas skolēni, tostarp Jelgavas 1. internātpamatskolas-attīstības centra skolēni, no dažādiem materiāliem, kas parasti nonāktu atkritumu maisā, radīja lieliskas galda spēles. Svinīgajā pasākumā vakar piedalījās arī jelgavnieki, saņemot dāvanas no uzņēmuma, un skolēni arī izmantoja iespēju doties izzinošā ekskursijā pa atkritumu poligonu.

Uzņēmums «Getliņi EKO» piedalījās ANO vides izglītības programmas konkursā, iesniedzot projektu, kurā iesaistījās vairākas skolas, kuru bērni radīja spēles no otrreiz izmantojamiem materiāliem. Iniciatīvas mērķis bija iesaistīt bērnus un radošā veidā parādīt, ka ļoti daudziem ikdienā izmantotiem materiāliem ir piešķirams otrs mūžs un ka tādā veidā ikviens no mums var būtiski samazināt to atkritumu daudzumu, ko mēs ikdienā radām.

«Pērn pavasarī pēc matemātikas skolotājas Guntras Gulbes ierosinājuma mūsu skola piedalījās «Getliņi EKO» rīkotajā konkursā «EKO spēle», izveidojot 18 lieliskas spēles no dažādiem otrreiz izmantojamiem materiāliem. Iesaistījās visa skola un arī vecāki. Tapa visdažādākās spēles, izmantojot konfekšu papīriņus, korķus un citas plastmasas lietas. Tapa pašu veidots riču-raču, dambretes, domino, cirks, pat galda hokejs, kā arī citas spēles, ko spēlējot var tuvāk iepazīt atkritumu šķirošanas norisi vai citādi patīkami un, galvenais, dabai draudzīgi izklaidēties,» stāsta skolas direktore Gunda Balode.

Jelgavas 1. internātpamatskolas-attīstības centra skolēna Madara Jumīša spēle konkursā tika novērtēta visaugstāk – viņš ieguva 1. vietu. 2. vietu izpelnījās internātpamatskolas 3. klase un tās audzinātāja Iveta Zariņa, bet pārējie konkursa dalībnieki saņēma Pateicības rakstus.  

«Konkursa rīkotāji atklāja, ka esot ļoti aizkustināti par 18 spēlēm, ko radījuši internātpamatskolas audzēkņi, un darbu, kas ieguldīts. Spēļu veidošanā piedalījās arī bērni ar īpašām vajadzībām. Un šīs spēles tika pieteiktas ANO konkursam,» stāsta G.Balode, piebilstot, ka prestižā konkursa apbalvošana Amerikas Savienotajās valstīs notika jau jūnijā, bet «Getliņi EKO» balvu saņēma vakar un vēlējās, lai klāt ir arī paši spēļu autori.

Direktore stāsta, ka spēļu autori no uzņēmuma saņēmuši pateicības dāvanas, kā arī devušies izzinošā ekskursijā par uzņēmumu, apmeklējot siltumnīcas, apskatot moderno atkritumu savākšanas poligonu. «Uzņēmums uzsvēra, ka sadarbība ar mūsu skolu ir jāturpina un, iespējams, jau drīzumā iesaistīsimies vēl kādā projektā,» saka G.Balode. 

Konkurss «The Energy Globe Award», kas notiek  dažādās pasaules valstīs, ir viens no pasaulē prestižākajiem vides iniciatīvu konkursiem, kurā ik gadu piedalās ap 182 pasaules valstis, iesniedzot ap 2000 projektus un iniciatīvas. Apbalvojuma mērķis ir izcelt reģionālās, valstu un pasaules iniciatīvas, kuras vērstas uz vides resursu saglabāšanu un atjaunojamo resursu atkārtotu izmantošanu.

Foto: no skolas arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti