Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Jelgavas skolēni ir starp konkursa «Dūmu detektors – manas dzīvības glābējs!» uzvarētājiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēdzies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotais konkurss «Dūmu detektors – mans dzīvības glābējs!», kurā 5.–12. klašu skolēni tika aicināti iesūtīt savu redzējumu par dūmu detektoru nozīmību katrā mājoklī. Starp apbalvotajiem darbiem ir arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēknes radītais video un Jelgavas Centra pamatskolas skolēnu rakstītais literārais darbs.

VUGD pārstāve Sandra Vējiņa informē, ka kopumā konkursā «Dūmu detektors – manas dzīvības glābējs!» tika iesniegti astoņi video un vairāk nekā 50 dažādi literārie darbi, kuros attēloti iemesli, kāpēc mājoklī ir vai, tieši pretēji, nav dūmu detektors, uzsverot tā nozīmīgumu mirklī, kad tas var maksāt kāda cilvēka dzīvību.

VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš atzīst, ka ir gandarīts par jauniešu aktivitāti un arī darbos skaidrotajiem argumentiem par dūmu detektoru nepieciešamību katrā mājoklī. «Ir prieks redzēt, ka VUGD amatpersonu izglītojošās aktivitātes izglītības iestādēs nenoliedzami ir ietekmējušas skolēnu zināšanas par dažādiem drošības jautājumiem, kuras tālāk tiek pārrunātas gan skolā, gan ģimenē un draugu lokā,» tā O.Āboliņš.

Konkursam iesūtītos darbus žūrija vērtēja sešās kategorijās. Starp grupā veidotajiem darbiem 5.–8. klašu grupā 2. vietu izcīnīja Jelgavas Centra pamatskolas audzēkņu Amandas Egles, Beātes Bondares un Sofijas Kolčanovas radītais darbs. Bet starp individuāli veidotajiem video 9.–12. klašu grupā 2. vietu izcīnīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolnieces Emīlijas Ozoliņas veidotais video.

VUGD uzsver, ka konkursa galvenais mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par drošību un rīcību bīstamās situācijās, kā arī sniegt iespēju radoši izpausties video vai literāra darba (dzeja vai proza, piemēram, eseja, dziesma) formātā, atainojot to, kāpēc dūmu detektora ierīkošana mājoklī ir tik svarīga.

Ar konkursa uzvarētājiem VUGD sazināties tuvākajā laikā, lai informētu par balvu saņemšanas iespējām. Kā arī VUGD iecerējis drīzumā uzvarētāju darbus publicēt dienesta sociālo tīklu kontos.  

Jāatgādina, ka, sākot ar 2020. gada 1. janvāri katrā mājā ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kurš laicīgi brīdinās par mājoklī izveidojušos piedūmojumu un ļaus izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Foto: VUGD

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti