Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Jauno profesionāļu meistarības konkursa finālā Jelgavu pārstāv deviņi jaunieši

Anastasija Miteniece
Šodien un rīt Ķīpsalas izstāžu centrā norisinās nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss «SkillsLatvia 2019», kas notiek jau trešo gadu, – fināla pārbaudījumos 19 dažādās jomās sacenšas 129 konkursanti, kuri jau apliecinājuši savas prasmes pārbaudījumos reģionos. Jelgavu konkursā pārstāv deviņi audzēkņi no Jelgavas tehnikuma un Jelgavas Amatu vidusskolas.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā jelgavnieki piedalās dažādās kategorijās. Piemēram, Kristiāna Mališeva no Jelgavas Amatu vidusskolas (JAV) apliecina savas zināšanas tērpu izgatavošanas jomā, bet JAV audzēknis Māris Lešinskis – friziera darbā.

Pilsētu pārstāv arī septiņi Jelgavas tehnikuma audzēkņi – Zijads Ali Rudzinskis piedalās prasmju konkursā datortīklu administrēšanā, Monta Slavinska – viesu uzņemšanas konkursā, Igors Bujaks – flīzēšanas konkursā, bet prasmes inženierkomunikācijās apliecina Artjoms Kočegarovs un Dāvis Ostvalds. Krāsošanas konkursā startē Jelgavas tehnikuma audzēkne Nikola Maksimova, bet mēbeļu izgatavošanas konkursā – Modris Langenfelds.

Divas dienas konkursanti no visas Latvijas demonstrēs savu meistarību, zināšanas un profesionalitāti 19 īpaši sagatavotos uzdevumos, bet viņu sniegumu vērtēs ekspertu komisijas, kuras veido nozares speciālisti un darba devēji. Konkursa uzvarētāji iegūs ne tikai balvas, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju un pretendēt uz medaļām starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos «EuroSkills» un «WorldSkills».

«Jauno speciālistu, mācībspēku un darba devēju vidū konkurss «SkillsLatvia» ir kļuvis par vērienīgāko notikumu profesionālajā izglītībā, kas ir nacionālās un starptautiskās konkurētspējas mēraukla profesionālās izglītības kvalitātei,» norāda VIAA direktore Dita Traidās.

Konkurss notiek projekta «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» gaitā un to finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti