Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no A
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Jāņa Bisenieka balva – inovatīvām biznesa idejām

Anastasija Miteniece
Šodien ar apbalvošanu noslēdzies Jāņa Bisenieka fonda rīkotais biznesa ideju konkurss Jelgavas skolēniem, un dažus tas pamudinājis daudz nopietnāk paskatīties uz savu ideju un pat sākt domāt par uzņēmējdarbību. «Iepriekš zinātniski pētnieciskajā darbā LLU Veterinārmedicīnas fakultātes laboratorijā pētīju no augu ēteriskajām eļļām pašas izgatavotus dezinfekcijas līdzekļus, un apstiprinājās, ka tie ir labāki par dažu labu importa produktu. Šajā konkursā startēju, jo saskatu iespēju savu ideju pārvērst biznesā,» stāsta Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkne Karīna Švānberga.

K.Švānberga norāda, ka ekoloģiski tīrīšanas līdzekļi vienmēr bijuši pieprasīti, savukārt viņas mērķis ir iziet tirgū ne vien ar kvalitāti, bet arī ar konkurētspējīgu cenu. Pēc viņas aprēķiniem, eko dezinfekcijas līdzekļa cena būtu ap četriem eiro. Šī K.Švānbergas ideja J.Bisenieka fonda rīkotajā biznesa ideju konkursā ieguva 2. vietu 9.–12. klašu grupā.

Konkursā startēja arī jaunieši ar jau izstrādātām, bet uzlabotām biznesa idejām. Pirmo vietu 8.–9. klašu grupā izcīnīja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņa Kristiāna Vintera biznesa ideja par automātisko augu aplaistīšanas sistēmu. «Dalība un uzvara šajā konkursā man bija ļoti svarīga, jo šobrīd pilnveidoju savu produktu – izstrādāju jaunu augu laistīšanas sistēmas prototipu, kas ir caur aplikāciju vadāma bezvadu sistēma –, un tam man vajadzīgi papildu finanšu ieguldījumi,» stāsta K.Vinters, uzsverot, ka par iegūto naudas balvu 80 eiro apmērā varēs iegādāties nepieciešamos izejmateriālus un apmaksāt domēnu. Šobrīd viņš aicina komandā aktīvus cilvēkus, kuri gribētu pievienoties un būtu gatavi mēģināt izveidot uzņēmumu, kas darbotos starptautiskā vidē.

Par naudas balvu un iespēju pilnveidot jau esošu biznesa ideju pateicīgas ir arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas audzēknes – 1. vietas ieguvējas konkursa 9.–12. klašu grupā – Eva Briģe un Zane Maksīne Cunska. Viņa ražo jostas somas un uzsver, ka uzņēmējdarbībā galvenais ir vienmēr attīstīties. «Lai gan konkursā mēs startējām ar jau gatavu biznesa ideju, tā bija iespēja attīstīties – gan domājot, kā uzlabot esošo produktu, gan iegūstot pieredzi sevis prezentēšanā, kas ir ļoti svarīgi, bet ne vienmēr izdodas kā iecerēts,» uzsver jaunietes. Viņas stāsta, ka iegūto naudas balvu ieguldīs biznesā, izstrādājot somu no ūdens necaurlaidīga materiāla ar vietu austiņām.

Konkursa laureātus Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne. «Uzņēmēju pratība sākas ar atbildību – gan par sevi, gan par savu radīto produktu, gan par prasmi šo produktu prezentēt. Tieši šis īpašību kopums ir ceļš uz veiksmīgu uzņēmējdarbību,» tā viņa. Konkursa žūrijas pārstāvji norādīja, ka jauniešiem ir potenciāls ražot augstvērtīgus produktus un katru gadu konkursa dalībnieku līmenis aug – kvalitatīvākas un inovatīvākas ir ne tikai pašas biznesa idejas, bet uzlabojas arī jauniešu prezentēšanas prasmes.

Skolēnu biznesa ideju konkurss norisinājās sesto gadu un šogad biznesa idejas vērtēšanai iesniedza 38 dalībnieki. Biznesa idejas tika vērtētas divās klašu grupās, naudas balvas piešķirot trīs labākajiem ideju autoriem katrā grupā. Vēl tika pasniegtas veicināšanas balva un simpātiju balvas.

J.Bisenieka biznesa ideju konkursa uzvarētāji

8.–9. klašu grupā

1. vietā – Kristiāns Vinters no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas ar biznesa ideju par automātisko augu aplaistīšanas sistēmu

2. vietā – Roberts Ližus un Edvards Grosbārdis no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas ar biznesa ideju par prototipēšanas biznesu

3. vietā – Alise Rimkēviča no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ar biznesa ideju par tīrīšanas tabletēm «Eko-spodrs» un «Eko-tīrs»

10.–12. klašu grupā

1. vietā – Eva Briģe un Zane Maksīne Cunska no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ar biznesa ideju par vēdera jeb jostas somām

2. vietā – Karīna Švānberga no Jelgavas Valsts ģimnāzijas ar ideju par augu ēterisko eļļu dezinfekcijas līdzekļiem

3. vietā – Rebeka Zaksa, Elīza Anna Vilaua un Laura Jurevica no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ar biznesa ideju par telefona austiņu rīku

Veicināšanas balvu saņēma Jelgavas 4. sākumskolas audzēkne Gundega Gaujere par biznesa ideju par pavārgrāmatas priekšautu.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti