Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no D-DA
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Izsludināta uzņemšana «Jauniešu garantijā»

www.jelgavasvestnesis.lv
Profesionālās izglītības iestādēs, tostarp Jelgavas Amatu vidusskolā un Jelgavas tehnikumā, līdz 30. augustam izsludināta uzņemšana «Jauniešu garantijas» programmās. Ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba, Jelgavā pusotra gada laikā ir iespēja apgūt vienu no deviņām piedāvātajām profesijām. Mācības ir bez maksas, turklāt jaunieši saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī.

Šajā «Jauniešu garantijas» uzsaukumā piedāvājumā Latvijas mērogā ir kopumā 40 ar darba devējiem un nozares ekspertiem saskaņotas profesijas, kuras var apgūt pusotra gada laikā. Jelgavā interesentiem piedāvā apgūt deviņas profesijas divās pilsētas iestādēs. Jelgavas Amatu vidusskolā (JAV) ir iespēja apgūt konditora, pavāra, viesmīļa, friziera stilista, grāmatveža, programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītāja, tērpu modelēšanas un konstruēšanas speciālista vai vizuālā tēla stilista profesiju, bet Jelgavas Tehnikumā – viesmīlības pakalpojumu speciālista profesiju. Arī šoreiz iestādes izveidoja programmu piedāvājumu, izvērtējot interesentu pieprasījumu un profesijas aktualitāti darba tirgū.

Par iespēju apgūt profesijas «Jauniešu garantijas» programmā Amatu vidusskolā un Jelgavas tehnikumā jaunieši aicināti interesēties skolās. Lai pieteiktos mācībām, jaunietim nepieciešams vidējās izglītības diploms un viņš nedrīkst strādāt vai studēt pilna laika izglītības programmās augstskolās. Vienlaikus jaunietis var studēt nepilna laika programmās, būt reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā darba meklētājs vai bezdarbnieks un saņemt bezdarbnieka pabalstu. Ja jaunietim jau ir profesionālā kvalifikācija, tai jābūt iegūtai agrāk kā 12 mēnešus pirms mācību uzsākšanas.

Mācību laikā «Jauniešu garantijas» audzēkņi saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, ja sekmīgi mācās, kā arī nepieciešamos mācību līdzekļus un bezmaksas vietu dienesta viesnīcā. Mācību noslēgumā ir paredzēta kvalifikācijas prakse, kuras laikā apmaksā ceļa izdevumus un naktsmītni, ja tas ir nepieciešams.

Vairāk informācijas par programmām var uzzināt ŠEIT.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti