Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Izglītības kvalitātes balva – iespēja uzlabot skolas vidi

Anastasija Miteniece
Oktobrī Jelgavā notika Skolotāju dienas pasākums, kurā, izvērtējot pagājušā mācību gada darbu, skolām tika pasniegtas Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvas – «Zelta graudi». Portāls www.jelgavasvestnesis.lv noskaidroja, kā izmantota pašvaldības piešķirtā naudas balva piecu tūkstošu eiro apmērā.

Pamatizglītības 1. posmā (1.–6. klašu grupā) «Zelta graudu» saņēma Jelgavas 4. sākumskola. «Ņemot vērā, ka mēs esam liela skola, lēmām aprīkot papildu sporta zāli,» stāsta 4. sākumskolas direktores vietniece Daiga Kravale, skaidrojot, ka skolā ir trīs sporta pedagogi, bet sporta zālē vadīt stundu uzreiz trīs klasēm ir apgrūtinoši. «Par iegūtajiem līdzekļiem mēs labiekārtosim jaunu vingrošanas zāli,» norāda D.Kravale, uzsverot, ka 2017. gada vasarā telpā ierīkota ventilācija, šogad turpināsies remontdarbi, savukārt tiem noslēdzoties, zāle tiks aprīkota ar inventāru, kas iegādāts par «Zelta grauda» naudas balvu. Zālē tiks izvietotas 20 zviedru sienas, trīs garie vingrošanas soli, līdzsvara pussfēras, hanteles, lecamauklas, bumbas, komandu lentes, spēle «Izpletnis», grīdas marķieri un cits inventārs. Plānots, jauno zāli atklās līdz nākamajam mācību gadam.

Pamatizglītības 2. posmā (7.–9. klašu grupā) «Zelta graudu» saņēma Jelgavas 4. vidusskola. «Par naudas balvu esam sarūpējuši jauniešiem jaunu atpūtas vietu,» stāsta Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms, norādot, ka par kopējā darbā nopelnīto balvu vēlējies nodrošināt to, kas būtu pieejams visiem. Jaunā atpūtas vieta atrodas skolas jaunajā korpusā otrā stāva gaiteņa ielokā un, kā norāda A.Celms, tur ir gana ērta, gaiša un patīkama vieta, lai audzēkņi pavadītu starpbrīžus un brīvās stundas. «Mazās klasītes ir iejutušās un pieradušas pie jauniekārtotās atpūtas vietas, taču vidusskolēnu paradumus mainīt ir grūtāk,» atzīst A.Celms, piebilstot, ka vidusskolēni, ieradumu vadīti, tiekas un drūzmējas skolas garderobē. Skolas direktors papildina, ka nākotnē atpūtas vietā ir iecere nodrošināt televizoru, kurā tiks palaisti CNN un BBC kanāli, kā arī uzstādīt plauktus ar žurnāliem un galda spēlēm. Tāpat pavasarī laukumā starp skolu un Zemgales Olimpisko centru plānots uzstādīt par 2016. gadā «Zelta grauda» naudas balvu iegādātos āra trenažierus.

Vidusskolas klašu grupā «Zelta graudu» saņēma Jelgavas Spīdolas ģimnāzija. «Pateicoties balvai, jau īstenojām savas ieceres,» atzīst Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, uzsverot, ka skolas pedagogi devās ceļojumā uz Kurzemi, kur apmeklēja dažādus kultūrvēsturiskus objektus, viesojās un smēlās pieredzi dažādās skolās, kā arī piedalījās tālākizglītības seminārā. «Ieguldījām savos kadros,» izvēli pamato direktore, uzsverot, ka pārējie līdzekļi izlietoti skolas zāles apskaņošanas sistēmas iegādei. «Aicinājām jauniešus iesniegt priekšlikumus, un ieradās audzēkņu delegācija, ierosinot uzlabot zāles apskaņošanas sistēmu,» tā I.Vilkārse, piebilstot, ka līdz ar jaunas tehnikas iegādi un jaudīgāku skaņu zālē varētu notikt arī kinoseansi.

Foto: JV

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti