Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Izglītības iestādes gatavojas jaunajam mācību gadam

Jana Bahmane
Jelgavas izglītības iestādēs notiek sagatavošanās darbi jaunajam mācību gadam – šovasar skolās un bērnudārzos lielākoties norisinās iekštelpu remontdarbi, kā arī ventilācijas sistēmu un elektromontāžas darbi. Jelgavas Izglītības pārvaldē informē, ka pašvaldības plānotās izmaksas pirmsskolas izglītības iestāžu remontdarbiem šogad ir 85 000 eiro, bet izglītības iestāžu remontdarbu veikšanai – 172 000 eiro.

Vērienīgākās pārmaiņas šogad piedzīvo abas pilsētas valsts ģimnāzijas. Tā Spīdolas Valsts ģimnāzija šobrīd aktīvi iekārto jaunās mācību telpas Sarmas ielā 2, savukārt Jelgavas Valsts ģimnāzijas ēkas Mātera ielā 44 rekonstrukcijas gaitā izveidota ergonomiska mācību vide, ieviesti informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, iegādāts aprīkojums, kā arī uzlabota sporta infrastruktūra.

Jelgavas Izglītības pārvaldes galvenais speciālists būvniecības un ēku apsaimniekošanas jautājumos Andris Baltais norāda, ka šovasar nelielus iekštelpu darbus piedzīvo vien dažas pirmsskolas izglītības iestādes. Piemēram, «Zemenītē» veikti sadzīves kanalizācijas avārijas remontdarbi, bet «Rotaļā» – virtuves telpu remontdarbi.

Sagaidot jauno mācību sezonu, lielāki un mazāki darbi norisinās arī pilsētas izglītības iestādēs, piemēram, Jelgavas 5. vidusskolā tiek remontēti ventilācijas sistēmas izvadi, bet 6. vidusskolā norisinās dažādi iekštelpu remontdarbi. «Šovasar pārmaiņas piedzīvo skolas garderobe – agrāk tā bija liela telpa, kas mazākos blokos sadalīta ar starpsienām, bet šobrīd tās ir nojauktas, un skolēniem turpmāk apģērba un citu personīgo mantu glabāšanai būs pieejami ar atslēgu aizslēdzami skapīši. Tāpat tiek siltinātas zem centrālo kāpņu laukuma esošās telpas, kurās agrāk pastāvīgi bija mitrums, un tās bija aukstas,» norāda Jelgavas 6. vidusskolas direktores vietnieks saimniecības darbā Andrejs Koniševs.

Savukārt Jelgavas Centra pamatskolas tualešu un mācību telpās tiek ierīkots karstā ūdens ūdensvads. «Šovasar karsto ūdeni plānots ievilkt skolas 1. un 2. stāva mācību un palīgtelpās,» stāsta Centra pamatskolas direktora vietniece saimnieciskajos jautājumos Jadvīga Losa. Jelgavas 4. sākumskolā vasaras sezonā notiek gan elektromontāžas darbi, gan arī labiekārtošanas darbi – izremontētas centrālās āra kāpnes.

Foto: Raitis Supe/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru