Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Godina pilsētas pedagogus un izglītības iestādes

Anastasija Miteniece
Atzīmējot Skolotāju dienu, šodien Jelgavas Valsts ģimnāzijā jau tradicionāli pasniegtas Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvas «Zelta grauds», bet 34 pilsētas pedagogi apbalvoti ar pilsētas domes Pateicības rakstu. «Šajā svētku reizē, atskatoties uz iepriekšējo mācību gadu, vēlos teikt jums lielu paldies par darbu, skolotāji! Skolu tīklu reforma un izglītības iestāžu nākotnes vīzijas izstrāde nebija viegls process, tomēr mums izdevās, un šis mācību gads sācies ar jaunām vēsmām,» paldies skolotājiem par pašatdevi, ko tie iegulda savā darbā dienu no dienas, pasākumā teica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Uzrunājot Skolotāju dienas pasākuma viesus, Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza atgādināja: jebkurš skolēns, vai tas būtu 1. vai 12. klases audzēknis, ir bērns, kuram blakus nepieciešams atbildīgs, godprātīgs un radošs skolotājs. Tikai tā iespējams veidot domājošu un atbildīgu jauno paaudzi.

Pasākumā ar Jelgavas pilsētas domes Pateicības rakstu tika sveikti pedagogi par mūža ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā. Savukārt tam sekoja izglītības kvalitātes gada balvas «Zelta grauds» pasniegšana, kas Jelgavā notiek jau sesto gadu. Visu šo laiku vispārējās izglītības iestāžu konkursa mērķis ir nemainīgs – motivēt skolas inovatīvai, kvalitatīvai darbībai, konkurētspējas veicināšanai un izcilības sasniegšanai pilsētas, Zemgales reģiona un valsts mērogā. Ņemot vērā notiekošās pārmaiņas izglītībā, izmaiņas veiktas arī konkursa nolikumā.    

«Pērn, noslēdzot piecu gadu ciklu, konkursa komisija pieņēma lēmumu par izmaiņām konkursa koncepcijā. Ja līdz šim tika noteiktas prioritātes un jomas, kam mācību gada laikā būtu jāpievērš lielāka uzmanība, tad ar jauno nolikumu skolām tika sniegta iespēja pašām izvērtēt un pieteikt konkursam to veikumu, ko tās uzskata par savas skolas lielāko šī gada sasniegumu,» norāda Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra direktore Sarmīte Vīksna. Izskatot skolu pieteikumus šī gada konkursam, tika novērtēta veikuma aktualitāte, atbilstība skolas attīstības mērķiem, sasniegtie rezultāti un to ilgtspēja.

Izglītības kvalitātes gada balvas šogad pasniegts trīs grupās. Sākumskolas/pamatizglītības 1. posma grupā (1. līdz 6. klase) «Zelta graudu» par inovatīvās tehniskās jaunrades programmas «Informācijas tehnoloģijas/ inženierzinātnes» izveidi un īstenošanu saņēma Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Stāstot par konkursam pieteikto veikumu, skolas direktore Valentīna Maido norāda: pēc skolas statusa maiņas no ģimnāzijas par vidusskolu, notika liels darbs pie inovatīvās tehniskās jaunrades programmas izveides un īstenošanas – ieguldīti spēki piemeklējot pedagoģisko sastāvu, nodrošinot materiāltehnisko bāzi, sistematizējot programmu, – un šobrīd redzami arī pirmie darba augļi. «Mūsu pirmie sākumskolā uzņemtie skolēni nu jau ir 7. klases audzēkņi, un šobrīd saprotam, cik liels ieguvums ir audzināt bērnus no pirmajām klasēm,» tā V.Maido, papildinot: par ieguldīto darbu jāsaka paldies skolas pedagogiem, kuri vienmēr labprāt pieņem jaunus izaicinājumus.

Pamatizglītības 2. posmā (7. līdz 9. klase) «Zelta graudu» saņēma Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, kuras veikums ir inovatīvās programmas «Līderis manī» integrēšana mācību un audzināšanas darbā. Programma palīdz pilnveidot skolas kultūru, kas iekļauj skolēnu, skolotāju un vecāku personīgo līderību, attīstot tādas prasmes kā pašizziņa, pašattīstība, atbildība un iniciatīva. «Šobrīd skolotāju lielākais izaicinājums nepalikt iepakaļ jaunajai paaudzei. Mums ir jāpiedāvā jaunas, drosmīgas idejas, lai realizētu to, ko bērni var. Un kamēr mums tas izdodas – mēs strādājam,» vērtē Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, papildinot: izglītības kvalitātes gada balva ir viens no apliecinājumiem tam, ka izaugsme notiek pareizā virzienā.

Vidējās izglītības posmā (10. līdz 12. klase) «Zelta graudu» saņēma Jelgavas 5. vidusskola, kuras veikums ir augsti skolēnu sasniegumi STEM priekšmetos un mērķtiecīgs individuālais darbs ar skolēnu un ģimeni. «Lielākā daļa mūsu skolas absolventu ir cilvēki, kuri mācījušies pie mums no 1. līdz 12. klasei un, mūsuprāt, tieši šī ir pamata panākumu atslēga augstiem sasniegumiem vidusskolas posmā. Bez stabiliem zināšanu pamatiem, ko jau no pirmajām klasēm nodrošina mūsu pieredzējušie un profesionālie pedagogi, tas nebūtu iespējams,» vērtē Jelgavas 5. vidusskolas direktore Natela Seļiščeva.

Jāpiebilst, ka vēl bez «Zelta grauda», skolas balvā saņēma 5000 eiro. Savukārt Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes veicināšanas balva par ieguldīto darbu, sniedzot atbalstu ģimenēm ar bērniem ar speciālām vajadzībām, pasniegta Jelgavas pamatskolai «Valdeka»–attīstības centrs.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Un ārtējo reizi attēls

Un kārtējo reizi skola, kura katru gadu ieguvusi Zelta graudu un vidusskolas grupā (10.-12.klase) par piecus graudus pēc kārtas, saņem to, kas pārējiem palicis pāri. Es par citu skolas ēku uz kuru šogad pārcēlās Spīdolas Valsts ģimnāzija. Ar šādiem panākumiem Spīdolas Valsts ģimnāzija tiešām ir pelnījusi jaunu un modernu skolu, nevis to, kas pāri palicis.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti