Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Fizikas konkursā izcīna otro vietu reģionā

Anastasija Miteniece
Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā norisinājās fizikas festivāla «Fizmix Eksperiments» fināls, kurā par godalgām sacentās 500 jaunieši no 8. un 9. klasēm. Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «500 luksi» 60 komandu konkurencē Zemgales reģionā izcīnīja 2. vietu.

Fizikas konkursa fināls norisinājās vairākās kārtās, noskaidrojot labākās komandas reģionā, un vēlāk no tām – arī vienu labāko komandu valstī. Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «500 luksi», ar nelielu punktu starpību atpaliekot no Aizkraukles līderkomandas, Zemgales reģionā ieņēma 2. vietu.

«Mūsu komandai fizikas festivāls bija pozitīvs lādiņš. Lielākā pievienotā vērtība ir konkursa uzdevumos mācīties domāt radoši, dzīvē pielietojot skolā teorētiski iegūtās zināšanas, kā arī sadarboties komandā, jo, strādājot pa vienam, uzdevumi nav izpildāmi,» vērtē komandas «500 luksi» vadītāja Jelgavas Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāja Baiba Daģe. Viņa norāda, ka konkursa uzdevumi bija saistīti ar fiziku, tomēr vien ar fizikas likumu pārzināšanu nebija gana – jauniešiem bija jādomā radoši. Piemēram, no dažādiem materiāliem – kartona, salmiņiem un papīra dvieļiem – bija jāuzceļ pēc iespējas augstāks tornis, kas būtu pietiekami stabils un spētu noturēt ūdens pudeli. Tāpat papildu rēķināmiem uzdevumiem komanda mērīja vada pretestību ar bīdmēru, kā arī, saslēdzot elektrisko ķēdi, noteica elektriskās strāvas spriegumu. «Līdz 1. vietai mūsu komandai nedaudz pietrūka zināšanas. Vajadzēja pamatīgāk atkārtot 8. klasē apgūto vielu par Arhimēda spēku,» rezumē B.Daģe. Jāpiebilst, ka 4. un 5. vietu fizikas festivāla finālā Zemgales reģionā šogad dalīja Jelgavas 5. vidusskolas komanda «Zobrati» un Vecumnieku vidusskolas komanda.

B.Daģe papildina, ka fizikas festivāls ir vieta ne vien fizikas konkursa dalībniekiem, bet arī līdzjutējiem, jo pasākuma teritorijā bija pieejamas daudzveidīgas aktivitātes. «Kad jebkurš bērns vai jaunietis redz eksperimentus ar gravitāti, skaņu, gaismu vai pat, piemēram, cirka māksliniekus, kuri žonglē – tas viss ir fizika,» uzsver B.Daģe, skaidrojot, ka tieši izklaidējošas un radošas nodarbes, kas plašā klāstā bija redzamas festivālā, ir atbilde uz bieži uzdoto jauniešu jautājumu: kāpēc es to mācos un kur man tā formula noderēs?

«Nākotnē eksakto zināšanu pieprasījums tikai augs – gan inženiertehniskajās un dabaszinātņu profesijās, gan arī tādās šķietami nesaistītās nozarēs kā medicīna, pārtikas produktu tehnoloģija vai IT. Tāpēc esmu gandarīts, ka ar festivāla ideju – parādīt jauniešiem fizikas daudzveidīgumu atraktīvā un radošā veidā – izdevās aizraut daudzus eksakto zinību entuziastus,» pasākumu rezumē organizatora AS «Latvenergo» galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti