Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Fizikas konkursa finālā iekļuvušas četras Jelgavas komandas

www.jelgavasvestnesis.lv
12. maijā Arhitektūras un mediju centrā «H2O 6» Rīgā notiks Latvijā pirmais fizikai veltītais festivāls «Fizmix Eksperiments». Tajā piedalīsies ne vien konkursa finālisti – ikvienam interesentam bez maksas būs iespēja, piemēram, izzinošās stacijās uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, uzzināt, kādi fizikas likumi darbojas sportā, kulinārijā.

Jelgavas jaunieši – 8. un 9. klašu audzēkņi – Zemgales reģiona atlases 30 komandu konkurencē, iekļuva komandu Zemgales labāko komandu desmitniekā, kvalificējoties konkursa «Fizmix Eksperiments» finālam, kurā tiksies ar spēcīgākajām Latvijas komandām. Mūsu pilsētu konkursa finālā pārstāvēs komandas «500 Luksi» un «Paceļam fiziku» no Jelgavas Valsts ģimnāzijas ar skolotāju Baibu Daģi, kā arī Jelgavas 5. vidusskolas komandas «Viļņi» un «Zobrati» ar skolotājiem Sergeju Ovčinnikovu un Josifu Spirtu, informē konkursa koordinatore Kate Nītiņa.

Pasākumu aicināts apmeklēt ikviens interesents, daudzveidīgās aktivitātēs iepazīstot eksaktās zinības. Jau no pulksten 11 būs iespēja tikties ar zinātnisko teātri «Laboratorium», zinātkāres centru «Zinoo», «Rīgas cirka skolu», Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu, kā arī ar Cietvielu fizikas institūta «Saules Kausu», kurā top ar saules enerģiju darbināmi auto, kuģu un lidaparātu modeļi. Savukārt uz festivāla lielās skatuves ar iedvesmas stāstiem par fiziku dalīsies pasaulē ātrāko ultravieglo lidaparātu inženieri Latvijā, robottehnikas skola «AlfaRobot», šefpavārs Māris Astičs un lidotājs Ingus Augstkalns, kurš veicis pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona.

Pulksten 16 apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi 8. un 9. klašu fizikas erudīcijas konkursa «Fizmix Eksperiments» finālam, savukārt festivāla noslēgumā koncertu sniegs mūziķi Markus Riva un «Edavārdi».

Foto: fizmix.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti