Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Viegls vējš, 3 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. MartsVārda dienu svin: Made, Irbe

«Ēnu dienā» izzina dažādu profesiju «oderi»

Nikola Rītiņa (11. klase), Oskars Pugejs (10. klase)
Latvijā šodien notiek «Ēnu diena», kurā skolēni seko līdzi dažādu profesiju pārstāvjiem, lai tuvāk iepazītu viņu ikdienas darbu un pienākumus. 148 skolēni šodien bija pieteikušies ēnot Jelgavas pilsētas pašvaldības, tās iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekus, izvēloties kļūt par policistu, arhitekta, mediķu un citu speciālistu ēnām. Portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie «Ēnu dienas» dalībnieki atzina, ka šis pasākums ir vērtīgs, lai paplašinātu savu redzesloku un gūtu personīgu priekšstatu par to, ar ko izvēlētais speciālists ikdienā nodarbojas, kā arī pārliecinātos, vai gribētu darīt šo darbu.

Viena no jauniešu pieprasītākajām ēnu vakancēm šodien bija policists. Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem sekoja 14 ēnas.  Ierodoties policijā, skolēni iepazinās ar tās darbu ikdienā, noskatoties filmu, uzklausot policijas darbinieku stāstus, kā arī devās ekskursijā uz atskurbtuvi. Tāpat jaunieši izmantoja iespēju paši uzdot jautājumus, piemēram, cik fiziski sagatavotam jābūt, lai strādātu policijā, un kādi normatīvi jāizpilda. Pēc ekskursijas jauniešiem bija arī iespēja patrulēt pilsētā kopā ar kādu no trim Pašvaldības policijas ekipāžām. Uzrunātie jaunieši portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst, ka ēnot policistus izvēlējušies, jo vēlas ielūkoties policista ikdienas darbā un daži arī apsver domu kļūt par kārtības sargu. «Es apsveru iespēju strādāt policijā, jo šī profesija man šķiet saistoša. «Ēnu dienā» ir lieliska iespēja klātienē pārliecināties, vai man šis darbs patiktu un kādas prasmes nepieciešamas, lai to darītu,» atzīst 14 gadus vecā Jelgavas 4. vidusskolas skolniece Karīna Kanenberga, piebilstot, ka šodien redzētais un dzirdētais vēl vairāk liek domāt, ka viņa izvēlēsies kļūt par policisti. Valsts ģimnāzijas audzēkne Diāna Vēja atzīst, ka vēl īsti nav izvēlējusies, ar ko saistīt savu nākotni, taču izmanto «Ēnu dienu», lai iepazītu dažādas profesijas, un to iesaka darīt arī citiem jauniešiem. Līdz šim viņa jau ēnojusi vairākus speciālistus, bet šogad kļuva par policista ēnu. «Man policijas darbs šķiet interesants,» vērtē Diāna.

Pieci jaunieši šodien sekoja līdzi Jelgavas reģionālā Tūrisma centra tūrisma speciālistiem. Iesākumā ēnas iepazinās ar tūrisma centra darbu un Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, bet pēcāk kopā ar tūrisma speciālistiem devās apsekot vairākus objektus pilsētā, kas nesen izveidoti vai piedzīvojuši pārmaiņas. Viens no pieturas punktiem bija Jelgavas pilsētas bibliotēka. Viena no tūrisma speciālista ēnām šodien bija Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolniece Jana Semjonova, kura pēc vidusskolas absolvēšanas vēlas studēt tūrisma jomā. Viņa atzīst, ka «Ēnu diena» ir vērtīga, lai redzētu profesijas aizkulises, un šodien redzētais viņu pārliecina, ka izvēlētais ceļš būs pareizais. Vēl šodien tūrisma speciālistu un jauniešu apgaitā bija iekļauts jaunais restorāns «Parks» un izklaides centrs «Tuc Tuc».

Vairākas ēnas sekoja līdzi arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbiniekiem, tostarp Santa Priede no Jelgavas Valsts ģimnāzijas. «Man ļoti patīk lasīt grāmatas, tāpēc domāju, ka man saistošs būtu bibliotekāres darbs,» atzīst Santa, piebilstot, ka šodien uzzinājusi daudz par bibliotēkas vēsturi.

Ēnas šodien sekoja līdzi Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa darbam un arī viņa vietnieku Ritas Vectirānes un Jurija Stoda dienas gaitām. Tāpat jaunieši ēnoja Pašvaldības operatīvā informācijas centra dispečerus, Jelgavas domes Klientu apkalpošanas centra darbiniekus, galveno krājumu glabātāju un restauratoru Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, sporta pasākumu organizatorus Sporta servisa centrā, ķirurgu, medicīnas māsas Jelgavas pilsētas slimnīcā, skolu direktorus un citus pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību speciālistus. Trīs ēnas šodien bija arī portāla www.jelgavasvestnesis.lv informācijas speciālistei un portāla redaktorei.

Jāpiebilst, ka skolēni ēnoja arī pilsētas uzņēmumu un valsts iestāžu darbiniekus.

Foto: Ivars Veiliņš, JV 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti