Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Ēnu dienā aicina iepazīt operatīvo dienestu darbu

www.jelgavasvestnesis.lv
Ēnu dienā, kas notiks 14. februārī, Jelgavas skolēniem līdzās citu profesiju iepazīšanai būs iespēja izzināt arī operatīvo dienestu – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) – darba ikdienu. Interesenti varēs iejusties ātrās palīdzības ārsta palīga, ugunsdzēsēja glābēja un ugunsdrošības inspektora lomā.

NMPD Ēnu dienai aicina pieteikties 9.–12. klašu skolēnus. «Interesenti varēs klātienē uzzināt, kā norit dienesta brigāžu ikdienas dežūra, kā brigādes saņem izsaukumus un spēj operatīvi uz tiem reaģēt. Tāpat skolēniem būs iespēja iekāpt neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvajā transportlīdzeklī un aplūkot tā specifisko aprīkojumu, kā arī izjautāt mediķus par viņu darbu,» skaidro NMPD pārstāve Inga Vītola. Ēnotāji varēs arī iemācīties veikt atdzīvināšanas pasākumus, izmantojot speciālu manekenu. «Tā būs iespēja klātienē redzēt un izprast neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu dinamisko darba ritmu un profesijas specifiku, lai, iespējams, jau tuvākajā nākotnē pievienotos dienesta komandai,» aicina, I.Vītola, papildinādama, ka Jelgavā šāda iespēja būs vismaz 20 skolēniem – ja interese būs liela, NMPD izskatīs iespēju palielināt ēnotāju skaitu.

Tāpat 14. februārī ar savu darba ritmu interesentus iepazīstinās VUGD – ēnot dienesta personālu aicināti 1.–12. klašu skolēni. «Skolēniem Jelgavā būs iespēja iejusties ugunsdzēsēja glābēja un ugunsdrošības inspektora profesijā. Ēnu diena ir lieliska iespēja saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbu, kā arī par iespējām nākotnē strādāt kādā no šīm profesijām,» norāda VUGD pārstāve Agrita Vītola. Jelgavā skolēniem VUGD piedāvā ēnot četrus ugunsdzēsējus glābējus un divus ugunsdrošības inspektorus.

Pieteikties ēnot NMPD darbiniekus

Pieteikties ēnot VUGD darbiniekus

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti