Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Dodoties budēļos, iepazīst latviešu tradīcijas

Jana Bahmane
Šodien, noslēdzoties uzņēmuma «Barboleta» un biedrības «Mācos mācīties» organizētajai skolēnu rudens brīvlaika nometnei, tās dalībnieki – bērni vecumā no 6 līdz 12 gadiem – devās budēļos, apliecinot nedēļas gaitā iegūtās zināšanas par latviešu tradīcijām. «Mūsu mērķis bija parādīt bērniem, ka arī latviešu kultūrā ir interesantas tradīcijas kā, piemēram, došanās budēļos. Šī tradīcija ir līdzīga Helovīnam, bet, mūsuprāt, daudz jēgpilnāka,» stāsta nometnes organizatore SIA «Barboleta» valdes priekšsēdētāja Baiba Blomniece-Jurāne.

Skolēnu rudens brīvlaika gaitā bērni ne vien paši veidoja budēļu maskas un izzināja to jēgu, bet arī apguva latvju zīmes, mācījās gatavot latviešu ēdienus, patstāvīgi veidoja izrādi, atklājot savu redzējumu par skolas dzīvi un mācību procesu. Tāpat nometnes dalībnieki spēlēja sen aizmirstās brīvdabas spēles, piemēram, paslēpes, «Pēdējais pāris šķiras» un citas. Kopumā nometnē piedalījās 12 bērni.

Jāpiebilst, ka SIA «Barboleta» šomēnes ar Labklājības ministrijas lēmumu ieguva sociālās uzņēmējdarbības statusu. Organizācija nodarbojas ar atbalstu pilnvērtīgai bērna attīstībai, piemēram, izstrādājot attīstības materiālus, organizējot seminārus, nodrošinot speciālistu sadarbības platformu – konsultācijas, individuālās nodarbības pie speciālistiem, kuri strādā, izvērtējot bērna resursus un attīstības mērķus. Tāpat organizācija Jelgavā ir atvērusi privāto pirmsskolas izglītības iestādi «Mācos mācīties», kur apmācību procesā tiek integrētas «Montessori» un sensomotorās koordinācijas metodes, kā arī latviešu tautas tradīciju izzināšana.

Foto: «Barboleta»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru