Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Bibliotēkā stāstīs par «smalko kaišu» meistaru Eriku Ādamsonu

Jana Bahmane
Jelgavas pilsētas bibliotēkā papildināts ekskursiju un bibliotekāro stundu piedāvājums – turpmāk interesentiem būs iespēja tuvāk iepazīt dzejnieku, dramaturgu un tulkotāju Eriku Ādamsonu un uzzināt vairāk par viņa saistību ar Jelgavu, piedaloties bibliotekārajā stundā «Eriks Ādamsons un Jelgava».

Šī izzinošā bibliotekārā stunda būs vērtīga ikvienam interesentam, taču īpaši to apmeklēt aicināti vidusskolēni, skolas programmā apgūstot vielu par E.Ādamsonu. «Novadpētniecība ir viens no bibliotēkas darbības virzieniem, tādēļ šajā bibliotekārajā stundā uzmanību vērsīsim uz Erika Ādamsona saistību ar Jelgavu – tieši šeit, dzīvojot Pavasara ielā, viņš ir sarakstījis daļu savu darbu,» stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne-Kronberga. Nodarbības gaitā, kopīgi darbojoties, interesenti uzzinās maz zināmus un interesantus faktus par tā saukto «smalko kaišu» meistaru E.Ādamsonu un viņa dzimtu, Jelgavu un novadu. Tāpat būs iespēja aplūkot nepublicētus materiālus un fotogrāfijas no kolekcionāra Jāņa Vilka privātā arhīva.

Nodarbības aptuvenais ilgums ir viena stunda, un tā notiek Jelgavas pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26. Pieteikt savu dalību nodarbībā var pa tālruni 63007747 vai 26367743.

Jāpiebilst, ka E.Ādamsons (1907–1946) latviešu literatūras mantojumā ir atstājis savu īpašo, smalko un estētisko pasaules redzējumu. Par viņa nozīmīgāko darbu uzskatāms noveļu krājums «Smalkās kaites», kas iekļauts Latvijas kultūras kanonā.

Ar pilnu Jelgavas bibliotēku ekskursiju un bibliotekāro stundu sarakstu var iepazīties ŠEIT.

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti