Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no A
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Bērni un jaunieši izzina «Jundas» radošo māju

Anastasija Miteniece
Šodien bērnu un jauniešu centrā «Junda» Skolas ielā 2 tradicionāli notika Atvērto durvju vakariņš. Pilsētas ģimenes izmantoja iespēju ielūkoties «Jundas» radošajā mājā – izzināt pulciņu piedāvājumu un novērtēt centra audzēkņu veikumu. «Jau nākammēnes meita uzsāks gaitas keramikas pulciņā un šodien nācām iepazīties,» stāsta jelgavniece Karīna Krūmiņa.

Mākslas studija, floristika, papīra māksla, stikla dizains, ādas plastika, keramika, automodelisms, lego robotika, tehniskā modelēšana, dabas draugi – šie un daudzi citi «Jundas» pulciņi šodien vēra durvis visiem interesentiem, kuri vēlējas iepazīties izzināt bērnu un jauniešu centra pulciņu piedāvājumu. «Šis ir ļoti jauks un pārdomāts Atvērto durvju vakariņš. Meita jau vasarā gribēja uzsākt gaitas robotikas pulciņā, bet tajā nebija vietu. Šodien nācām paskatīties alternatīvas. Katrā telpā mūs sagaidīja skolotājas un arī audzēkņu darbi kā uzskatāms piemērs. Pagaidām mūs aizrāvusi stikla studija,» vērtē jelgavniece deviņus gadus vecās Emīlijas mamma Lāsma Egle. Savukārt Eduards Martinsons, kurš uz pasākumu nāca kopā ar septiņus gadus veco Valēriju, norāda: ikdienā vedot meitu uz keramikas pulciņu nesanāk paskatīties, kas notiek citās telpās. «Meita ļoti grib pievienoties dabas draugiem. Iesim pētīt, kas tad īsti tur notiek. Ja būs iespēja, labprāt sāksim nākt vai vismaz pierakstīsimies rindā uz pulciņu,» teic meitenes tētis.

Jāpiebilst, ka daudzi pasākuma dalībnieki bija pieredzējuši «Jundas» audzēkņi. «Mēs jau principā pārzinām visu pulciņu piedāvājumu un šodien atnācām galvenokārt, lai piedalītos orientēšanās spēlē,» stāsta māsas Karolīna un Katrīna Auziņas. Meitenes gan atzina: pat ar divu gadu pieredzi bērnu un jauniešu centra pulciņos, atbildēt uz āķīgajiem spēles jautājumiem nemaz nav bijis vienkārši. Bija jāzina, piemēram, cik telpā «Ceplis» ir lampas, telpā «Mākslas studija» jāatrod uzzīmēta māja, kā arī jāatbild, pēc kā smaržo telpā «Dabas krātuve».

Paralēli orientēšanās spēlei un iepazīšanās sarunām ar pulciņu pedagogiem, ikvienā nodarbību telpā notika audzēkņu izstādes. Katram viesim bija iespēja nobalsot par iepatikušos darbiņu. «Tas aizņem dažas sekundes laika, bet cik patīkami bērnam būs redzēt, ka par viņa darbiņu atdota balss jeb pielīmēts krāsains rimbulītis. Redzēju dēla neviltotu prieku, kad viņš ieraudzīja divas balsis pie sava lego robota,» atzīst jelgavniece Anna. Savukārt Mārtiņš Dunajevs, kurš tehniskās modelēšanas pulciņu apmeklē jau sesto gadu, jauniešiem uzstkatāmi rādīja kā hobijs var pārtapt par biznesu. «Šis pulciņš bija pirmssākums manai biznesa idejai – te izveidoju savas pirmās koka prāta spēles. Šobrīd gan ražošana notiek lielākos apjomos un vairs netērēju pulciņa resursus – esmu iegādājies savus instrumentus. Bet uz pulciņu tāpat nāku, lai varētu paplašināt redzesloku un iemācītos ko jaunu,» tā M.Dunajevs. Jāpiebilst, ka papildu daudzām nodarbēm centrā, pagalmā apmeklētājus gaidīja pārsteigums – tase karstas tējas no katliņa.

Jāpiebilst, ka «Junda» tradicionāli rīko Atvērto durvju pasākumus, lai parādītu audzēkņu veikumu, iepazīstinātu interesentus ar plašo pulciņu piedāvājumu, kā arī sniegtu iespēju satikt pulciņa pedagogus un vienoties par bērnu pieteikšanu. Arī šoreiz pasākums bija plaši apmeklēts.  

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti