Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Bērni mācās dzīvot «zaļi»

Ilze Knusle-Jankevica
No šodienas pie bērnudārza «Lācītis» līdzās valsts un pilsētas karogiem plīvo vēl viens karogs – zaļš. Tas apliecina, ka pirmsskolas izglītības iestāde veiksmīgi iekļaujas ekoskolu tīklā, īstenojot vides izglītības programmu. Gan iestādes kolektīvs, gan bērni ir apņēmības pilni arī šajā mācību gadā cītīgi izzināt «zaļo» dzīvesveidu un veselīgu uzturu.

«2015. gada februārī, kad kļuvu par šīs iestādes vadītāju, domāju – ar ko lai mēs kļūstam īpaši? Tolaik pilsētā nebija neviena ekobērnudārza, un nolēmu, ka vides izglītības modelis būtu piemērots,» norāda pirmsskolas izglītības iestādes «Lācītis» vadītāja Sandra Nāckalne. Šogad bērnudārzs iesaistījies projektā «Ēdam atbildīgi» – bērni kopā ar projekta simbolu kāmi mācīsies nemest pārtiku atkritumos, neēst neveselīgus kārumus un apgūs citas lietas.

«Lācīša» kolektīvu šajā īpašajā notikumā sveica arī Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Tija Aleksandrova. Viņa uzsvēra, ka ekoskolas karogs apliecina iestādes kolektīva mērķtiecību, centību un sistemātisku darbu, kā arī uzliek atbildību un pienākumu par to, lai bērni iegūtu kvalitatīvu vides izglītību.

Jelgavas Izglītības pārvalde informē, ka 12. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ekoskolu apbalvošanas ceremonijā tika sveiktas arī Jelgavas pilsētas izglītības iestādes – Jelgavas 2. pamatskola un pirmsskolas izglītības iestādes «Lācītis» un «Zīļuks». Jelgavas 2. pamatskolai 2017./2018. mācību gadam piešķirts Latvijas ekoskolas nosaukums, savukārt abām pirmsskolas izglītības iestādēm – starptautiskais zaļais karogs.

Pie bērnudārza «Zīļuks» zaļais karogs tika pacelts aizvadītajā piektdienā. «Zīļuka» vadītājas vietniece izglītības jomā Ludmila Kudreņicka norāda, ka darbu pie ekoskolas nosaukuma un zaļā karoga iegūšanas iestāde mērķtiecīgi uzsāka līdz ar tās dibināšanu 2015. gadā. «Katru mācību gadu akcentējam kādu no ekoskolu programmas piedāvātajām tēmām. 2015./2016. mācību gadā tā bija «Atkritumi», pērn – «Pārtika», iesaistoties projektā «Ēdam atbildīgi». Jaunais mācību gads «Zīļukā» ir pasludināts par veselīga un aktīva dzīvesveida gadu,» stāsta L.Kudreņicka.

Jāpiebilst, ka zaļais karogs ir ekoskolu programmas simbols un vides kvalitātes zīme. Tas tiek piešķirts izglītības iestādēm, kuras ir parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot programmas prasības.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti