Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Atzīmēs veterinārmedicīnas augstākās izglītības simtgadi

www.jelgavasvestnesis.lv
No 21. līdz 23. novembrim Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultāte ar plašu pasākumu programmu svinēs veterinārmedicīnas augstākās izglītības simto gadadienu Latvijā. Šajās dienās tiek rīkots absolventu salidojums, konference un praktiskās nodarbības.

Fakultāte savu simto jubilejas gadu noslēgs ar plašu pasākumu programmu, kas sāksies rīt, 21. novembrī, kad tiks piedāvāta praktisko nodarbību programma, kurā nozares speciālisti varēs pilnveidot savu profesionālo kvalifikāciju par mājas jeb lolojumdzīvniekiem, lauksaimniecības dzīvniekiem, savvaļas dzīvniekiem un zirgu veterināriju. Nodarbības notiks gan Jelgavā, Veterinārajā klīnikā un fakultātē, gan LLU Mācību un pētījumu saimniecībā «Vecauce».

Savukārt 22. novembrī ar plenārsēdi Jelgavas pilī «Veterinārmedicīnas izglītībai Latvijā – 100» tiks atklāta zinātniskā konference un fakultātes jubilejas svinības, kas vakarā turpināsies ar absolventu salidojumu.

Konferencee turpināsies arī 23. novembrī, kad ziņojumus par dažādām tēmām sniegs zinātnieki no Latvijas un citām valstīm. Konferences gaitā tiks organizētas vairākas sekcijas: «vienas veselības» pieejas, lauksaimniecības dzīvnieku, zirgu medicīnas, savvaļas dzīvnieku un putnu, lolojumdzīvnieku un alternatīvās medicīnas.

Jāpiebilst, ka šajās dienās Jelgavā notiks arī Eiropas Veterinārmedicīnas izglītības iestāžu asociācijas (EAEVE) sestā reģionu dekānu tikšanās, kurā piedalīsies veterinārmedicīnas fakultāšu dekāni no Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas. Viens no vizītes mērķiem ir ne vien nozīmīgās jubilejas atzīmēšana, bet arī jaunu nākotnes plānu apspriešana.

Septembrī aizritēja simts gadi kopš Latvijas Augstskolā Rīgā darbību sākusi Veterinārmedicīnas fakultāte un uzņemti pirmie topošie veterinārārsti. Dažādu pārmaiņu rezultātā padomju gados fakultāte pārcelta uz Jelgavu un šobrīd jau 75 gadus tā īsteno savu darbību LLU. To veido Preklīniskais institūts, Klīniskais institūts un Pārtikas un vides higiēnas institūts, kā arī LLU Veterinārā klīnika. Tā vēl joprojām ir vienīgā veterinārmedicīnas augstākās izglītības īstenotāja Latvijā un piedāvā iegūt izglītību gan veterinārmedicīnā, gan pārtikas higiēnā. Kopumā Veterinārmedicīnas fakultāte simts gados sagatavojusi 3305 absolventus un ir viena no LLU senākajām fakultātēm, kas ir nepārtrauktā pārmaiņu un attīstības procesā.

Foto: LLU

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti