Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Astoņas Jelgavas skolu komandas apliecina savas zināšanas fizikā

Ritma Gaidamoviča
Vairāk nekā tūkstotis Latvijas pamatskolas vecuma jauniešu izvēlējušies papildināt savas zināšanas fizikā, startējot «Latvenergo» koncerna erudīcijas konkursā «FIZMIX Eksperiments». Lai izzinātu fizikas daudzveidīgo dabu un praktisko pielietojumu ne tikai zinātnē, bet arī jaunajās tehnoloģijās, būvniecībā, IT jomā, sportā un pat kulinārijā, konkursam šogad pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas ar 8. un 9. klašu skolēniem, tostarp astoņas komandas no Jelgavas pilsētas.

Mūsu pilsētu konkursā pārstāv Jelgavas Valsts ģimnāzija ar divām komandām – «500 Luksi» un «Paceļam fiziku» –, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija ar trim komandām – «Fizikas rūķi», «Bobs un vegeta», «Ir ir – nav nav» –, Jelgavas 5. vidusskola ar komandām «Zobrati» un «Viļņi» un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola ar komandu «Potenciālais piecinieks».

Konkursa koordinatore Kate Nītiņa informē, ka konkursa atlases kārtā skolēni trīs nedēļu garumā veiks eksperimentus un risinās oriģinālus fizikas tematikas uzdevumus, kādi nav pieejami mācību grāmatās. Savukārt 12. maijā 60 zinošākās komandas no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas tiksies finālā, lai cīnītos par galveno balvu – dalību īpašā fizikas vasaras nometnē. Atlases kārtā sīvākā konkurence par iekļūšanu finālā norisinās Latgales, Rīgas un Zemgales reģionos, no kuriem konkursam pietiecies lielākais skaits dalībnieku – 50, 45 un 36 komandas.

«Rīkojot erudīcijas konkursu, cenšamies jauniešus atraktīvā veidā motivēt sadraudzēties ar fiziku jau pamatskolā un iedrošināt turpināt šī mācību priekšmeta apgūšanu arī vidusskolā. Pēdējos gados redzam, ka fizikas popularitātei un konkursa dalībnieku skaitam ir tendence augt. Tas ļoti priecē, jo nākotnē pieprasījums pēc speciālistiem ar fizikas zināšanām tikai palielināsies gan inženiertehniskajās un dabaszinātņu profesijās, gan šķietami arī nesaistītās nozarēs, piemēram, medicīnā, pārtikas produktu tehnoloģijā vai IT,» saka AS «Latvenergo» starptautisko attiecību un korporatīvās sociālās atbildības direktore Ingrīda Lāce.

Konkursa fināls, kurā tiks noskaidroti galvenās balvas ieguvēji, šogad būs reizē arī Latvijā pirmais fizikas festivāls. Tajā tiks piedāvāta plaša izglītojoši izklaidējoša programma gan pašiem dalībniekiem, gan viņu skolas biedriem un visiem zinātkārajiem bērniem un jauniešiem.

Foto: www.fizmix.lv

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti