Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Aci pret aci ar zinātni

Ģirts Pommers
Šodien no pulksten 10 līdz 17 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33 ir iespēja uzzināt, kā ir gulēt naglu gultā, redzēt gaisu, zaļu uguni un daudz citu zinātnisku brīnumu. Kā novēroja portāls www.jelgavasvestnesis.lv, ceļojošo izstādi «Zinātne uz riteņiem» apmeklēja vairākas Jelgavas skolu klašu grupas. Bērnu interese par eksponātiem un radošajām darbnīcām bija milzīga.

Pulksten 10.30 sākās radošā darbnīca «Lavas lampa», kurā iespēju pašiem uzmeistarot lavas lampu izmantoja Jelgavas 2. pamatskolas 4.c klase. Tika izmantota plastmasas pudelīte, kurā sajaukts ūdens, krāsviela, soda, saulespuķu eļļa un etiķis. Apmēram pusstundas laikā radošās darbnīcas dalībnieki katrs tika pie savas krāsainas pudelītes, kurā notika līdzīgas ķīmiskas reakcijas kā lavas lampā. «Mēs skolā esam veikuši līdzīgus eksperimentus, tikai ar citām sastāvdaļām, bija ļoti interesanti,» tā skolnieks Mareks Kudrjavcevs.

ZRKAC konferenču zālē bija iespēja iepazīties ar vairākām ekspozīcijām. Jelgavas 4. sākumskolas skolnieks Viljams Teodors Jencs portālam www.jelgavasvestnesis.lv atklāja, ka zinātnes centra «AHHAA» organizēto pasākumu apmeklējis arī pagājušajā gadā, tādēļ viņš novērtējis jaunās ekspozīcijas: «Šogad ir vairāki jaunumi, piemēram, staigājošais robots un krāsainās brilles. Ar klasesbiedriem tagad visu izmēģināsim. Man te ļoti patīk.»

Jāatzīmē, ka pasākums notiek angļu, krievu un latviešu valodā. Viens no zinātnes centra «AHHAA» gidiem ir latvietis Uģis, kurš dzimis Valkā, tādēļ ir apguvis igauņu valodu. «Atsaucos darba sludinājumam sociālajos tīklos, spēju nokārtot teorētiskos un praktiskos eksāmenus un šobrīd esmu pilnvērtīgs gids. Pie mums ciemos brauc bērni no Lietuvas, Somijas, tādēļ svarīgas ir valodu zināšanas, es pārvaldu piecas.»

Kā portālam www.jelgavasvestnesis.lv atklāja zinātnes centra mārketinga speciāliste Saile Megi, izstāde jau viesojusies Ventspilī, bet pēc Jelgavas apciemošanas dosies uz Daugavpili: «Rīgā bērniem jau ir liels piedāvājums, kā pavadīt savu laiku, tādēļ mēs izvēlējāmies reģionālos centrus, kuros jūtama lielāka interese. Mūsu mērķis ir pastāstīt par zinātni aizraujošā veidā, tādējādi rosinot bērnos interesi par apkārt notiekošajiem procesiem.»

Zinātnes centra «AHHAA» izstādi vēl ir iespējams apmeklēt, jo tā būs pieejama līdz pulksten 17. Pulksten 15 notiks darbnīca «Saloki fleksagonu!». Būs arī eksperimentu demonstrācija, ko varēs vērot pulksten 14.30, kā arī zinātniskās teātra izrādes.

Foto Raitis Supe

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti