Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

6. vidusskolā veido vēl vienu pirmsskolas grupu; divām grupām pagarina darba laiku

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas 6. vidusskolā šobrīd tiek veidota jauna piecus un sešus gadus vecu bērnu obligātās sagatavošanas pamatizglītības apguvei grupa ar latviešu mācībvalodu. Tāpat no nākamā mācību gada jaunajai sagatavošanas grupai, kā arī vienai, kurā tiek īstenota mazākumtautību izglītības programma, tiks pagarināts darba laiks – tās strādās no pulksten 7.30 līdz 17.30.

Likums paredz, ka bērniem no piecu gadu vecuma sagatavošana pamatizglītības ieguvei ir obligāta un vecākiem ir jāizvēlas, kādā veidā viņu atvase apgūs pirmsskolas izglītības programmu. Ģimenēm, kuru bērni nav saņēmuši vietu pašvaldības bērnudārzā un neapmeklē privāto pirmsskolas izglītības iestādi, ir iespēja obligāto sagatavošanu īstenot kādā no pirmsskolas grupām pilsētas skolās – Jelgavas Centra pamatskolā, Jelgavas 4. sākumskolā vai 6. vidusskolā.

Jelgavas 6. vidusskolā pagājušajā mācību gadā pirmsskolas programmu trijās grupās apguva 65 piecus un sešus gadus veci bērni mazākumtautību izglītības programmā. Taču jaunajā mācību gadā šajā skolā līdztekus trim mazākumtautību pirmsskolas grupām, kurās notiek arī krievu valodas nodarbības, tiek veidota jauna grupa ar latviešu mācībvalodu. «30 audzēkņi pirmsskolas izglītību turpinās apgūt mūsu skolā, taču mēs gaidām arī jaunus pieteikumus no vecākiem,» norāda skolas direktore Ilze Arbidane.

Direktore piebilst, ka pieteikt bērnu mācībām pirmsskolas grupā vecāki var pie skolas sekretāres katru darba dienu no pulksten 8 līdz 15. Skolā vecākiem jāuzraksta iesniegums, jāuzrāda bērna dzimšanas apliecība, kā arī vecāka personu apliecinošs dokuments. Plānots, ka 6. vidusskolas četrās pirmsskolas grupās kopumā tiks uzņemti 100 bērni, kuri sasnieguši obligātās sagatavošanas vecumu.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma skaidro: lai veiksmīgi īstenotu kompetenču pieejā balstītu apmācību un jaunās pirmsskolas vadlīnijas, reizē sniedzot atbalstu ģimenēm, jaunajā mācību gadā divas Jelgavas 6. vidusskolas pirmsskolas grupas strādās ilgāk. Tās būs atvērtas katru darba dienu no pulksten 7.30 līdz 17.30. «Līdz šim obligātās sagatavošanas grupas šajā skolā strādāja no pulksten 8 līdz 15, taču jaunajā mācību gadā vecākiem tiek piedāvāta iespēja izvēlēties bērnam mācīties arī grupā ar pagarinātu darba laiku. Nodrošinot vienmērīgu slodzi visas dienas garumā, bērni apgūs noteikto mācību saturu interaktīvā pedagoģiskā procesā gan skolotāju mērķtiecīgi organizētās un vadītās rotaļnodarbībās, gan patstāvīgā darbībā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta valsts valodas apguvei un lietošanai – saskaņā ar jaunajām vadlīnijām bērniem no piecu gadu vecuma rotaļnodarbībā galvenais saziņas līdzeklis ir latviešu valoda, izņemot mērķtiecīgi organizētas aktivitātes mazākumtautību valodas un etniskās kultūras apguvei. Bērniem tiks nodrošinātas arī saturīgas un jēgpilnas brīvā laika aktivitātes,» par pārmaiņām stāsta S.Joma. Tāpat papildus brokastīm un pusdienām tiks piedāvāts launags.

Jelgavas pilsētas domes deputāti jūnija sēdē atbalstīja grozījumus pilsētas budžetā par līdzekļu piešķiršanu 6. vidusskolai telpas remontam un materiālās bāzes iegādei, veidojot vēl vienu pirmsskolas grupu. Plānots, ka jaunās grupas telpa būs izremontēta un iekārtota līdz septembrim.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti