Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

5. vidusskolas skolēni fizikas erudīcijas konkursā nopelna vasaras nometni

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēdzies skolēnu fizikas erudīcijas konkurss «FIZMIX Eksperiments», kurā šogad pieteicās rekordliels dalībnieku skaits – 262 komandas. Finālā par spēcīgākās titulu sacentās 62 komandas no visas Latvijas, tostarp jelgavnieki. Augstāko rezultātu no Jelgavas – dalītu sesto septīto vietu – izcīnīja komanda «Zobrati» no Jelgavas 5. vidusskolas, iegūstot vērtīgas balvas, tostarp iespēju piedalīties nedēļu ilgā aizraujošā vasaras nometnē.

Konkursa koordinatore Patrīcija Pārpuce informē, ka Jelgavu konkursā pārstāvēja komandas no trīs pilsētas skolām – «5 Fizikālie spēki» no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, «Zobrati» un «Laiki» no Jelgavas 5. vidusskolas un «Qubiti» no Jelgavas Valsts ģimnāzijas. Bet tikai komandas «Zobrati» skolēniem izdevās Zemgales reģiona pirmajās divās konkursa kārtās apsteigt gan pārējās Jelgavas komandas, gan arī komandas no Skrīveriem, Auces, Aizkraukles un Viesītes.

«Finālā komandām bija jāpierāda savas zināšanas gan teorētiskajos, gan praktiskajos uzdevumos. Tieši praktiskie uzdevumi ir izšķirošie, jo visas finālā iekļuvušās komandas teicami apguvušas fizikas pamatvielu, bet tikai erudītākās spēj to pielietot āķīgos eksperimentos, kas pieprasa radošo domāšanu un simtprocentīgu izpratni par apgūto fizikas teoriju vai formulu,» vērtē Zemgales reģiona mentors, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieks, doktorants Armands Šēnfelds.

Erudīcijas konkursā 1. vietu ieguva komanda «Mākoņu Stūmēji» no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, tiem sekoja skolēni no Rīgas Angļu ģimnāzijas ar komandu «Cietie rieksti» un Talsu Kristīgās vidusskolas komanda «Bezomu rezistori». Jelgavas 5. vidusskolas komanda izcīnīja dalīto sesto septīto vietu. Konkursa organizatori norāda, ka pirmo septiņu vietu ieguvēji izcīnīja arī iespēju pavadīt nedēļu izglītojošā zinātnes piedzīvojumu un saliedēšanas nometnē.

«Līdz ar fizikas ienākšanu izklaides sfērā, redzam, ka arī jauniešu zināšanu loks fizikas tēmās paplašinās. Bērni ar prieku atkārto un cenšas izprast internetā redzētus fizikas eksperimentus un skatās zinātniskus raidījumus, kuros izskaidro dažādus fizikas fenomenus. Šādas zināšanas palīdz rast risinājumus nestandarta situācijās. Tas pierādījās arī konkursā, kad komandas ne vien veiksmīgi tika galā ar teorētiskajiem uzdevumiem, bet arī atjautīgi veica praktiskos uzdevumus,» vērtējot komandu sniegumu, norāda AS «Latvenergo» galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Jāpiebilst, ka «Latvenergo» rīkotais erudīcijas konkurss «FIZMIX Eksperiments» šajā mācību gadā noritēja 24. gadu pēc kārtas, pulcējot komandas no katras ceturtās Latvijas skolas, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. «FIZMIX Eksperiments» konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajiem priekšmetiem, it īpaši fiziku, lai rosinātu vēlmi apgūt inženiertehniskās profesijas.

Foto: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti