Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Zemgales vērtīgāko uzņēmumu top 10 iekļuvuši divi Jelgavas uzņēmumi

Ritma Gaidamoviča
SIA «Lursoft» veicis pētījumu, analizējot visu Latvijas uzņēmumu novērtējumus par 2018. gadu, izceļot Latvijas un reģionu pērn vērtīgākos uzņēmumus. Starp desmit vērīgākajiem uzņēmumiem Zemgalē nosaukti arī divi Jelgavas uzņēmumi – metālapstrādes uzņēmums «AKG Thermotechnik Lettland» un SIA «Elagro Trade», kas darbojas graudu, sēklu, augu aizsardzības un minerālmēslu biznesā.

Pēc «Lursoft» pētījuma datiem, uzņēmums «AKG Thermotechnik Lettland» vērtīgāko uzņēmumu topā Zemgales reģionā 2018. gadā ieņem 5. vietu – uzņēmuma vidējā vērtība tiek lēsta 35,52 miljonos eiro. Bet SIA «Elagro Trade», kas ir viens no vadošajiem Latvijas uzņēmumiem graudu, sēklu, augu aizsardzības un minerālmēslu biznesā un strādā Rubeņu ceļā Jelgavā, noslēdz top 10 Zemgales vērtīgāko uzņēmumu sarakstu. Tā vidējā vērtība – 20,61 miljons eiro.

«Protams, novērtējam to, ka esam iekļuvuši šādā topā, tomēr tam nav nozīmes mūsu darbā. Mūsu uzdevums ir piegādāt mūsu klientiem augstvērtīgus produktus noteiktajā laikā, un pie tā mēs strādājam. Mūsuprāt, ieguvums no šāda topa ir tas, ka mūsu uzņēmuma vārds parādās medijos, un tas kļūst atpazīstamāks. Mēs ražojam specifiskus produktus ārvalstu tirgiem, līdz ar to mūsu uzņēmums Latvijā ir mazāk pazīstams,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst «AKG Thermotechnik Lettland» finanšu direktors un valdes loceklis Kaspars Mazapšs, norādot, ka gan pagājušais, gan pēdējie septiņi gadi kopumā uzņēmuma ir bijuši ļoti veiksmīgi, un šobrīd tas turpina ražot ar maksimālu jaudu. «Šobrīd attīstām jauniegādāto ražotni blakus mūsu esošajai rūpnīcai Jelgavā, kas atrodas bijušajās autobusu rūpnīcas «Amo plant» telpās, un turpinām piesaistīt jaunus darbiniekus,» piebilst K.Mazapšs. Uzņēmums šogad plāno izveidot ap 50 jaunām darba vietām, taču šis skaits ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, jaunu iekārtu izgatavošanas un piegādes ātruma un darbaspēka pieejamības.

Otrs topā esošais Jelgavas uzņēmums SIA «Elagro Trade» savu iekļaušanu topā nevēlējās komentēt. 

Uzņēmumu novērtējums tika rēķināts sadarbībā ar komercsabiedrību «Capitalia», balstoties uz «Lursoft» datu bāzēs pieejamajiem finanšu rādītājiem un ņemot vērā kompāniju un darbības nozaru vēsturiskos apgrozījuma, kā arī izaugsmes un rentabilitātes rādītājus. Novērtējumā netika ņemtas vērā uzņēmumu nākotnes prognozes un citi specifiski faktori, kas varētu ietekmēt uzņēmumu tirgus vērtību. Tāpat būtiski uzsvērt, ka pētījumā nav analizētas finanšu nozares kompānijas.

Top 10 vērtīgākie uzņēmumi Zemgalē

Vieta

Uzņēmums

Vieta

Nozare

Vidējā uzņēmuma vērtība

(miljoni eiro)

1.

AS «Dobeles dzirnavnieks»

Dobeles novads

Pārtikas ražošana

106,94

2.

SIA « Jeld-Wen Latvija»

Aizkraukles novads

Durvju ražošana

68,35

3.

AS «Virši-A»

Aizkraukles novads

Degvielas tirdzniecība

54,24

4.

SIA «Latgran»

Jaunjelgavas novads

Industriālo biomasas granulu ražošana un realizācija

52,82

5.

SIA «AKG Thermotechnik Lettland»

Jelgava

Metālapstrāde

35,52

6.

SIA «Lielzeltiņi»

Bauskas novads

Putnu gaļas ražošana un pārstrāde

28,87

7.

SIA «Ošukalns»

Jēkabpils

Daudznozaru kompānija

25,04

 

8.

lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «Latraps»

Jelgavas novads

Lauksaimniecības kooperatīvs

22,81

9.

SIA «Ourea»

Ozolnieku novads

Elektronisko ierīču, telekomunikāciju iekārtu, datoru, programmatūru vairumtirdzniecība

22,44

10.

SIA «Elagro Trade»

Jelgava

Graudu, sēklu, augu aizsardzības un minerālmēslu bizness

20,61

Analizējot top 10 vērtīgākos uzņēmumus Latvijā 2018. gadā, teju visu sarakstu aizņem galvaspilsētas uzņēmumi, starp tiem izdevies iespraukties tikai Pierīgā reģistrētajai SIA «Maxima Latvija». Top 10 vērtīgākie uzņēmumi Latvijā 2018. gadā: 1. vietā – AS «Latvenergo» (vidējā uzņēmuma vērtība – 2,52 miljardi eiro), 2. vietā – SIA «KRONOSPAN Riga» (0,75 miljardi eiro), 3. vietā – AS «Latvijas valsts meži» (0,69 miljardi eiro), 4. vietā – SIA «Mikrotīkls» (0,67 miljardi eiro), 5. vietā – SIA «Lattelecom» (0,55 miljardi eiro), 6. vietā – SIA «Rimi Latvia» (0,53 miljardi eiro), 7. vietā – SIA «Latvijas Mobilais Telefons» (0,44 miljardi eiro), 8. vietā – SIA «URALCHEM Trading» (0,38 miljardi eiro), 9. vietā – SIA «Severstal Distribution» (0,37 miljardi eiro), 10. vietā – SIA «Maxima Latvija» (0,37 miljardi eiro).

«Lursoft» norāda, ka uzņēmumu vidējā vērtība gada laikā augusi visos reģionos, un Zemgalē tā bija 11 050 eiro. 2,6 procentos no Zemgales uzņēmumiem to vidējā vērtība pārsniedz 1 miljonu eiro. 

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru