Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Vakanču vairāk nekā strādātgribētāju

Ritma Gaidamoviča
«Mums ir desmit brīvas vakances plātņu ražošanas iekārtas operatoriem, kurās specifisku pieredzi neprasām, jo tādas nevar būt – esam vienīgā ražotne Latvijā, kas ražo betona plātnes. Vajadzīgas tikai iemaņas betonēšanā, špaktelēšanā. Galvenais, lai cilvēks ir atbildīgs, bez kaitīgiem ieradumiem, grib strādāt un ir gatavs mācīties. Pretī piedāvājam algu, sākot no 850 eiro uz papīra, bet pēc pārbaudes laika, ja sevi labi pierāda, iespējams saņemt piemaksu. Darbu var sākt kaut rīt,» saka «Skonto» grupas uzņēmuma «Skonto Concrete Cladding» personāla speciāliste Diāna Voliņeca.

Pērn gada nogalē dibinātais ražošanas uzņēmums «Skonto Concrete Cladding», kas darbojas Viskaļu ielā Jelgavā, ir viens no vairāk nekā 30 uzņēmumiem, kurš šodien Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas tehnikumā rīkotajā Vakanču gadatirgū meklēja sev darbiniekus. Uzņēmumi piedāvāja vairāk nekā 400 vakances dažādās jomās, bet interesentu, kuri patiešām meklē darbu un ir gatavi sākt strādāt kaut rīt, Vakanču gadatirgū bija krietni mazāk.

Piedāvājumā ir gan mazkvalificētas darbavietas, gan arī specifiski un vadoši amati. Meklēti tiek automehāniķi, elektriķi, bruģētāji, būvgaldnieki, tirdzniecības pārstāvji, šuvējas, pavāri, viesmīļi, cauruļvadu montētāji, kā arī tehniskās nodaļas vadītājs, inženierkomunikāciju nodaļas brigadieris, digitālā mārketinga speciālists, ražošanas vadītāja vietnieks, jurists un citas. Būvniecības uzņēmums SIA «Glona» Vakanču gadatirgū cerēja atrast bruģētājus. «Bruģēšana ir smags darbs, kas būs grūts vīriem virs 40 gadiem, taču tieši šāda vecuma kungi pārsvarā nāk pieteikties. Kontingents ir dažāds. Iedomājieties, atnāca puisis, kuram ir divu klašu izglītība, viņš pat anketu nemācēja aizpildīt, tādam taču pat neuzticētu ielas slaucīt. Bet tajā pašā laikā darbā pieteicās vīrietis, kurš būvniecības sfērā strādā jau no 1993. gada, un ar viņu jau esam gatavi veikt pārrunas, izskatot iespēju uzņemt mūsu komandā,» saka uzņēmuma pārstāvis Ņikita Lakstīgala.

Pirmo reizi autobusa vadītājus Vakanču gadatirgū meklēja SIA «Jelgavas autobusu parks». «Nepārtraukti uzņēmumā notiek neliela kadru rotācija un rodas vajadzība pēc jauniem šoferiem. Nolēmām pamēģināt, vai šis pasākums dos rezultātu,» saka uzņēmuma vadītājs Gints Burks, norādot, ka šobrīd vajadzība ir pēc pieciem šoferiem, kas varētu braukt gan pilsētas, gan starppilsētu maršrutos. Vadītājs uzsver, ka pretendentiem svarīgākās prasības ir atbilstoša autovadītāja apliecība, apliecība par 95. kodu, kā arī pieredze pasažieru pārvadājumos.

«Mums nepieciešami automehāniķi, autoelektriķi un auto mazgātāji. Šodien lielākā interese ir par mazkvalificētāko vakanci – auto mazgātāju –, kur nav nepieciešamas specifiskas zināšanas un iemaņas. Vienu no šodien satiktajiem puišiem jau rīt gaidām darbā, skatīsimies, kā būs,» saka SIA «Intransserviss» pārstāve Oļesja Blumfelde, piebilstot, ka automazgātāja alga atkarīga no darba apjoma, kvalitātes un ātruma – samaksa svārstoties no minimālās algas līdz pat 1000 eiro.

Savu potenciālo darba devēju Vakanču gadatirgū centās noskatīt gan gados jauni, gan darbspējas, gan pensijas vecuma cilvēki. «33 gadus nostrādāju par metinātāju. Lai gan šobrīd vēl spēka gados, diemžēl veselība vairs neļauj to turpināt un ir jāmeklē kas cits. Domāju, ka vēl līdz pensijai varētu pastrādāt par mikroautobusa vai vieglā auto šoferi. Vakanču gadatirgū gan šofera darbu piedāvā tikai «Jelgavas autobusa parks», taču man nav vajadzīgās kategorijas autovadītāja apliecības, lai sēstos pie autobusa stūres. Tiesa, nopietni sāku apsvērt domu – varbūt ir vērts nokārtot. Pieļauju, ka būs lielākas izredzes darba tirgū,» stāsta Jānis. Savukārt Mārīte pēc profesijas ir lietvede, bet vairākus gadus, strādājot logu ražošanas uzņēmuma cehā, sapratusi, ka viņai patīk fizisks darbs. «Gribu atrast darbu kādā ražotnē, jo no fiziska darba nebaidos, taču šodien pārliecinājos, ka uzņēmumi uz sievietēm ražošanā skatās skeptiski. Domā, ka sievietēm nav pa spēkam ko celt, nest,» saka Mārīte, pieļaujot domu pieteikties darbā šokolādes ražotnē. Vakanču gadatirgu apmeklēja arī, piemēram, jaunieši ar nesen kā iegūtu augstāko izglītību, kuri cerēja atrast darbu vadošā amatā, jaunās māmiņas, kuras cer atgriezties darba tirgū, profesionālo skolu absolventi un citi.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja qwe attēls

Kādēļ tie darba meklētāji jāfotografē?! Tas tomēr ir samērā intīmi. Es tur neietu tikai tāpēc vien!
Lietotāja Sieviete attēls

Jā, nosmējos ari par šo rakstu. Varbūt algas tādas neadekvātas??? Šokolādes fabrika meklē ekonomistu par kapeikām...lai veicas! :D
Lietotāja Vadims attēls

Lidz pat 1000 eur...vai vai kur naudu liksim?!?!?man 10 gadus atpakaļ bija alga 1000 lvl...treknas gadi teiksiet???bet pa 10 gadiem viss tikai dargak palika bet algas zamazinajas... Tikai deputatiem un visadiem ministriem attalgojums aug katru gadu neatkarigi no fin.situacijas valsti...
Lietotāja Vadims attēls

Godigi sirdsapzinigi nostradasi pilno menesi un sanemsi labaka gadijuma 500 eur uz rokam...labak iesu gliemezus lasit svaiga gaisa!!!
Lietotāja Jēška  attēls

Šitā diršana besī ārā reāli nav kas strādā nav kas strādā lauku veča stils ja likt šādus rakstus ???

Pievienot komentāru

Saistītie raksti